< sekcia Tenis

Organizátori Roland Garros dúfajú, že turnaj sa odohrá aj s divákmi

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V tomto roku sa neuskutoční ani prestížny Wimbledon a otáznik visí aj nad US Open, ktorý by mal v New Yorku odštartovať koncom augusta.

Paríž 27. mája (TASR) – Organizátori tenisového Roland Garros stále dúfajú, že tohtoročný grandslamový turnaj v Paríži sa uskutoční aj s divákmi. Antukový vrchol sezóny odložili o štyri mesiace pre pandémiu koronavírusu. Po novom by sa mal uskutočniť od 20. septembra do 4. októbra.

"Našim cieľom je zorganizovať na jeseň Roland Garros aj s divákmi za prísnych hygienických opatrení pri dodržaní bezpečnej vzdialenosti. Musíme však rátať s viacerými variantmi, v hre je aj usporiadanie turnaja pred prázdnymi tribúnam. Pre hráčov sú v čase koronakrízy prize money veľmi dôležité," povedal pre agentúru AFP Jean-Francois Vilotte, generálny riaditeľ Francúzskej tenisovej federácie.

Pre pandémiu sú zrušené všetky turnaje ATP a WTA naplánované do 31. júla. V tomto roku sa neuskutoční ani prestížny Wimbledon a otáznik visí aj nad US Open, ktorý by mal v New Yorku odštartovať koncom augusta.