< sekcia Tenis

Gauffová potrebovala tri sety, no prešla cez Masárovú

Americká tenistka Cori Gauffová odvracia úder v zápase proti Španielke Rebeke Masárovej v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros 30. mája 2023 v Paríži. Foto: TASR/AP

Španielka slovenského pôvodu zobrala svojej súperke hneď prvý servis a dopodávala set do víťazného konca. Od druhého setu však Američanka prepla na vyšší rýchlostný stupeň.

Paríž 30. mája (TASR) - Poľská úradujúca šampiónka Iga Swiateková zvládla úvodný duel na tenisovom grandslamovom Roland Garros. Španielku Cristinu Bucsovú vyradila v dvoch setoch 6:4, 6:0.

Swiateková v generálke na antukový vrchol sezóny skrečovala štvrťfinálový súboj v Ríme proti Kazaške Jelene Rybakinovej a v súboji s rodáčkou z Moldavska v úvodnom sete nepôsobila presvedčivo. Ako prvá prišla o servis, no dokázala set napokon dotiahnuť do víťazného konca. V druhom dejstve už ukázala svoje kvality a súperke nenechala jedinú hru. "Fúkal silný vietor, nepamätám sa, kedy som tu naposledy hrala v takých náročných podmienkach. Prvé kolá bývajú zradné, som šťastná, že som to zvládla. Snažím sa nepremýšľať o úspechoch, ktoré som tu dosiahla, minulý rok je už dávno. Pokúšam sa hrať svoju hru a neustále sa zlepšovať," zhodnotila svoje prvé vystúpenie Swiateková priamo na kurte.

Obhajkyňa finálovej účasti Cori Gauffová z USA tiež nebude chýbať v 2. kole. Nasadená šestka turnaja prešla cez Španielku Rebeku Masárovú po trojsetovom súboji 3:6, 6:1, 6:2.

Španielka slovenského pôvodu zobrala svojej súperke hneď prvý servis a dopodávala set do víťazného konca. Od druhého setu však Američanka prepla na vyšší rýchlostný stupeň a v kvalitnom súboji si zaistila miestenku v 2. kole. V ňom ju čaká Rakúšanka Julia Grabherová.

Víťazka Wimbledonu z roku 2022 a finalistka tohtoročného Australian Open Rybakinová si poradila s Češkou Brendou Fruhvirtovou. Nasadená štvorka zvíťazila 6:4, 6:2. Nedarilo sa ani ďalšej Češke. Šampiónka z roku 2021 Barbora Krejčíková nepotvrdila pozíciu nasadenej trinástky a podľahla Ukrajinke Lesii Curenkovej 2:6, 4:6.

Šestnásťročná ruská hráčka Mirra Andrejevová sa prebojovala do 2. kola po suverénnom výkone. V prvom zdolala 32-ročnú Američanku Alison Riskeovú Amritrajovú v dvoch setoch 6:2, 6:1. V druhom kole narazí na Francúzku Diane Parryovú, ktorá zdolala 25. nasadenú Angelinu Kalininovú z Ukrajiny 6:2 a 6:3.