Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Tenis

Thiem po sezóne ukončí kariéru: S rozhodnutím som veľmi spokojný

Rakúsky tenista Dominic Thiem. Foto: TASR/AP

Počas svojej kariéry vyhral 17 turnajov vrátane US Open v roku 2020. Dvakrát sa prebojoval do finále na Roland Garros a raz na Australian Open.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Viedeň 10. mája (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem v piatok oznámil, že po prebiehajúcej sezóne ukončí profesionálnu kariéru. Bývalého víťaza US Open dlhodobo trápi zranenie zápästia, ktoré stálo za jeho prepadom mimo elitu rebríčka ATP.

"Sezóna 2024 bude moja posledná. Po nej ukončím svoju kariéru. Som s týmto rozhodnutím spokojný a zároveň sa veľmi teším na všetko, čo príde ďalej," uviedol 30-ročný Rakúšan, podľa ktorého slov viedlo k ukončeniu kariéry niekoľko dôvodov. Okrem zraneného zápästia aj vnútorný pocit, ktorý ho prinútil pozorne premýšľať o vzostupoch a pádoch jeho kariéry. Thiem sa rozlúči s tenisom na domácom turnaji vo Viedni (21.-27. októbra).

Bývalý druhý hráč rebríčka ATP sa v júni 2022 prepadol až na 352. miesto a v súčasnosti sa mu nedarí vrátiť sa do elitnej stovky, keďže je priebežne na 117. priečke.

Počas svojej kariéry vyhral 17 turnajov vrátane US Open v roku 2020. Dvakrát sa prebojoval do finále na Roland Garros a raz na Australian Open. Zúčastnil sa aj dvoch finále Masters, na ktorom sa stretáva osem najlepších hráčov sezóny. Za jeho kariéru si vyslúžil obdiv aj od súčasnej svetovej jednotky a rekordéra v počte získaných grandslamov Novaka Djokoviča. "Vždy prejavoval na kurte rešpekt a vždy si našiel čas na pozdrav. Všetci vieme, aký je ťažký návrat po zranení," citovala 36-ročného Srba agentúra APA.