Tenis

Svitolinová postúpila do 2. kola US Open. Takto sa darilo ostatným

Zápas v utorok v tajbrejku druhého setu prerušili pre dážď.,aktualizované

Gombos prehral v 1. kole dvojhry s Troickim po päťsetovej bitke

Najlepší slovenský singlista sa na jar prvýkrát dostal do elitnej svetovej stovky a vo Wimbledone sa premiérovo predstavil v hlavnej súťaži niektorého z podujatí veľkej štvorky.

Talianska antidopingová agentúra požaduje dlhší trest pre Erraniovú

Finalistka Roland Garros z roku 2012 užila zakázanú látku letrozol, za čo dostala v auguste dvojmesačný trest zákazu činnosti.

US OPEN: Kerberová neklesá na duchu: Verím, že sa vymaním z krízy

Táto sezóna je pre nemeckú tenistku Angelique Kerberovú zatiaľ ako zo zlého sna. Jej herná i výsledková kríza vyvrcholili na dvorci Arthura Ashea, na ktorom vlani získala druhý grandslamový titul.

US OPEN: Nadal i Federer postúpili do 2. kola dvojhry

V prvom kole si Nadal poradil so Srbom Dušanom Lajovičom 3:0 na sety.,aktualizované

ŠOK: Kerberová titul na US Open neobháji. Svetová jednotka ide ďalej

Nemka ako nasadená šestka nečakane prehrala s 19-ročnou Japonkou Naomi Osakovou hladko 3:6, 1:6.,aktualizované

US OPEN: Duel medzi Gombosom a Troickim preložili pre dážď na stredu

Odohrajú iba zápasy na centri Arthura Ashea pod zatiahnutou strechou.

Skvelý úspech našich tenistov na univerziáde v Taiwane, máme striebro

O striebornú medailu sa zaslúžil mixový pár Ivan Košec a Simona Parajová, ktorý neuspel vo finále a podľahol japonskej dvojici.

US Open: Šarapovová vyradila v 1. kole nasadenú dvojku Halepovú

Ruská tenistka tak zaznamenala skvelý comeback na grandslamovú scénu po 15-mesačnej pauze. ,aktualizované

US Open: Cibulková zdolala v slovenskom derby Čepelovú

Vzájomnú bilanciu s odchovankyňou košického tenisu upravila na 2:0, pred štyrmi rokmi ju zdolala v dvoch setoch v kanadskom Toronte.

Rybáriková postúpila do 2. kola US Open, pre Lacka zakliaty New York

Semifinalistka Wimbledonu si v 1. kole ako nasadená tridsaťjednotka poradila s Taliankou Camilou Giorgiovou za 78 minút 6:3, 6:4.,aktualizované

Dateová ukončí po turnaji v Tokiu druhýkrát profesionálnu kariéru

Bývalá štvorka tenisového rebríčka WTA oznámila rovnaký krok aj v roku 1996, ale o dvanásť rokov neskôr sa vrátila opäť na tenisové kurty.

Plíšková aj naďalej na čele rebríčka WTA, ako je na tom Cibulková?

Polepšila si Magdaléna Rybáriková, ktorá je momentálne na 32. mieste. V prvej stovke figuruje tiež Jana Čepelová, v rebríčku jej patrí 87. miesto. ,aktualizované

Tenisti Košec s Parajovou postúpili do semifinále štvorhry na Taiwane

V ženskom sedemboji bola po piatich disciplínach Lucia Mokrášová na piatej pozícii so ziskom 4252 bodov. ,aktualizované

Španiel Bautista Agut víťazom turnaja ATP vo Winston-Saleme

Vo finále si poradil s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny.

Lacko mal šťastie, predstaví sa v hlavnej súťaži na US Open

V pondelok nastúpi proti Francúzovi Benoitovi Pairemu.

Cibulková vo finále New Haven neuspela,no turnaj jej dodal sebavedomie

Zo štátu Connecticut si odnáša prémiu 71.090 dolárov a 305 bodov do svetového rebríčka. V jeho pondelňajšom vydaní sa vráti do elitnej desiatky, keď predstihne Poľku Agnieszku Radwaňskú.

Andy Murray si na US Open nezahrá, pre zranenie sa odhlásil

Víťaz z roku 2012 mal na turnaji hrať v pozícii nasadenej dvojky.

Raonič rozšíril absencie vrcholov roka, na Laver Cup ide Kyrgios

Laver Cup sa uskutoční v pražskej O2 aréne od 22. do 24. septembra. Podujatie vzniklo na počesť bývalého skvelého austrálskeho tenistu Roda Lavera.

US OPEN: Kužmová nastúpi v 1. kole dvojhry proti Venus Williamsovej

Pre zverenku trénera Jána Sabovčíka bol US Open v juniorskej kategórii najúspešnejším podujatím veľkej štvorky.

Cibulková žiari: Na turnaji v New Haven postúpila do finále

Slovenka po prvý raz v tomto roku vyhrala tri zápasy za sebou, v semifinále si poradila s Belgičankou Elise Mertensovou (6:1, 6:3) a v onaljn vydaní svetového rebríčka sa posunula z 11. na 10. miesto.

Lacko nepostúpil do hlavnej súťaže US Open

Vo finále kvalifikácie prehral ako nasadená pätnástka s Darianom Kingom z Barbadosu.

V prvom kole US Open nastúpia tri Slovenky: Cibulková proti Čepelovej

Magdaléna Rybáriková sa ako nasadená tridsaťjednotka stretne s Taliankou Camilou Giorgiovou. ,aktualizované

Kužmová sa prvýkrát prebojovala do hlavnej súťaže na grandslame

Vlani postúpila do finále dvojhry a pred dvomi rokmi sa vo Flushing Meadows tešila z titulu v juniorskej štvorhre.

Jednotka A. Radwaňská postúpila do semifinále turnaja v New Yorku

Vo štvrťfinále si poradila s osmičkou turnaja Číňankou Šuaj Pcheng 7:5 a 6:3.

Lacko uspel v 2. kole kvalifikácie US Open

V noci na piatok zdolal domáceho reprezentanta USA Austina Krajiceka v dvoch tajbrejkoch 7:6 (5) a 7:6 (6).

Kužmová uspela v 2. kole kvalifikácie US Open

Vo štvrtok zdolala tureckú súperku Basak Eraydinovú v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

US OPEN: Schmiedlová postúpila do finále kvalifikácie

V boji o účasť v hlavnej súťaži bude Slovenka bojovať v kvalifikácii s desiatou nasadenou Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou.

Cibulková postúpila do semifinále turnaja v New Havene

Vo štvrťfinále si ako nasadená dvojka poradila s turnajovou šestkou Anastasiou Pavľučenkovovou z Ruska 7:5 a 6:4.

Gavrilovová postúpila do semifinále turnaja WTA v New Haven

S Belgičankou Kirsten Flipkensovou si poradila v dvoch setoch.

Cibulková bude na US Open nasadenou jedenástkou, Rybáriková 31-kou

Turnajovou jednotkou bude vlaňajšia finalistka Češka Karolína Plíšková.

A. Zverev skompletizoval európsky tím na Laver Cup

Dvadsaťročný nemecký tenista sa tento rok dostal do elitnej desiatky svetového rebríčka, vyhral päť turnajov ATP.

Cibulková postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v New Haven

V 2. kole si ako nasadená dvojka poradila s Francúzkou Alize Cornetovou 3:6, 6:2, 6:4. ,aktualizované

US Open: Raonič sa odhlásil z turnaja pre zranenie zápästia

Dôvodom je zranenie ľavého zápästia, pre ktoré vynechal aj minulotýždňové podujatie Masters 1000 v Cincinnati.

Kužmová a Lacko uspeli v 1. kole kvalifikácie US Open

V stredu na ňu nestačila domáca Usue Maitana Aronadová, ktorú zdolala už za 56 minút dva razy 6:1. ,aktualizované

Boris Becker sa stal novým šéfom nemeckej mužskej zložky

Becker ešte vlani pôsobil ako tréner bývalej svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča.,aktualizované

Slovenka Čepelová skrečovala zápas proti Suarezovej Navarrovej

Duel proti Španielke Carle Suarezovej Navarrovej skrečovala za stavu 4:6, 0:4 v druhom sete.