< sekcia Tipsport Liga

Banská Bystrica získala Mikulu a Gilliesa, odišiel Sonne

Ondrej Mikula Foto: TASR

Dvadsaťsedemročný Mikula podpísal zmluvu do konca sezóny a do Tipsport Ligy sa vracia po krátkej anabáze v kazašskom Pavlodare.


Banská Bystrica 29. septembra (TASR) - Vedenie hokejového klubu HC '05 iClinic Banská Bystrica bolo v utorok aktívne na prestupovom trhu. Do tímu účastníka Tipsport Ligy prišli útočníci Ondrej Mikula a Kanaďan Colton Gillies, v klube skončil ďalší kanadský útočník Brett Sonne. Informáciu priniesol klubový web hc05.sk.

Dvadsaťsedemročný Mikula podpísal zmluvu do konca sezóny a do Tipsport Ligy sa vracia po krátkej anabáze v kazašskom Pavlodare. Trenčiansky odchovanec odohral v slovenskej najvyššej súťaži 304 stretnutí s bilanciou 82 gólov a 83 asistencií. Počas svojej kariéry si obliekol dresy Liptovského Mikuláša, Martina, Trenčína a HC Vítkovice. Prvý tréning pod vedením Vladimíra Országha absolvoval už v utorok večer.

Zostavu "baranov" po vzájomnej dohode opustil kanadský center Brett Sonne, ktorý si v siedmich stretnutiach pripísal 3 asistencie. Namiesto neho vystuží ofenzívu jeho krajan Colton Gillies. Dvadsaťšesťročného útočníka draftovala v roku 2007 v 1. kole zo 16. miesta Minnesota Wild. Na prelome rokov 2007 a 2008 získal v drese Kanady na majstrovstvách sveta do 20 rokov zlatú medailu. V nasledujúcej sezóne zažil svoj debut v zostave Minnesoty. V sezóne 2011/2012 získal práva na jeho služby Columbus Blue Jackets. Celkovo odohral v NHL 154 stretnutí s bilanciou 6 gólov a 12 asistencií. V súťaži AHL odohral 193 cm vysoký útočník za kluby Houston Aeros, Rochester Americans a Bridgeport Sound Tigers spolu 316 zápasov, v ktorých 41-krát skóroval a 62-krát asistoval. Prvý tréning by mal absolvovať spolu s mužstvom vo štvrtok ráno.