< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Bystrica získala pohár Vladimíra Dzurillu

Hokejový klub HC '05 iClinic Banská Bystrica vybojoval na domácom zimnom štadióne zlatý hetrik. Pre víťazov Kaufland play-off Tipsport Ligy 2018/2019 a ich fanúšikov pripravilo mesto oslavy, kde Banskobystričania privítali na pódiu svojich "baranov". Na snímke Vladimír Mihálik na pódiu banskobystrického Námestia SNP. V Banskej Bystrici 18. apríla 2019. Foto: TASR - Ján Krošlák

Deň po predčasnom ukončení najvyššej hokejovej súťaže o tom rozhodla Ligová rada.

Bratislava 12. marca (TASR) - Hokejisti HC iClinic Banská Bystrica získali štvrtýkrát po sebe majstrovský titul v Tipsport lige a opäť si prevezmú putovný pohár Vladimíra Dzurillu. Deň po predčasnom ukončení najvyššej hokejovej súťaže o tom rozhodla Ligová rada.

Zástupcovia klubov TL na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene rozhodli o jej predčasnom ukončení. Pristúpili k tomu pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu a na základe pondelkového rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ktorý predbežne na dva týždne zakázal usporiadanie všetkých športových podujatí v krajine.

Predstavitelia klubov sa spoločne so šéfom Pro-Hokeja Richardom Lintnerom dohodli, že zostávajúce kolá nadstavbovej časti a ani play off už tímy neodohrajú. Následne oficiálne požiadali Ligovú radu SZĽH o ukončenie sezóny, v čom im riadiaci orgán súťaže vyhovel.

Tohtosezónnym majstrom sa tak stala Banská Bystrica. "Barani" zároveň získali právo účasti v hokejovej Lige Majstrov (CHL 2020/2021). Na druhom mieste sa umiestnil HC Slovan Bratislava, na treťom mieste HC Košice. Individuálne ocenenia za sezónu 2019/2020 budú vyhlásené spoločne dodatočne po ich vyhodnotení. Informovala oficiálna stránka SZĽH.

"Podľa súťažného poriadku SZĽH je cieľom hrania ľadového hokeja dosiahnutie športového výsledku alebo porovnanie športového výkonu. SZĽH takým spôsobom zabezpečuje motiváciu hokejistov a družstiev dosahovať čo najlepšie športové výkony a výsledky a za tým účelom udeľuje ocenenia v majstrovských súťažiach. Z tohto dôvodu ligová rada rozhodla oceniť družstvá aj v predčasne ukončenej súťaži," píše sa v stanovisku SZĽH.

SZĽH a športové oddelenie SZĽH vo štvrtok s okamžitou platnosťou rozhodlo aj o predčasnom ukončení všetkých súťaží organizovaných SZĽH a regionálnymi zväzmi ľadového hokeja na území SR. Všetky naplánované prípravné zápasy a turnaje v ľadovom hokeja na území SR sa s okamžitou platnosťou rušia tiež. Doriešenie všetkých športovo-technických dôsledkov bude predmetom ďalšieho zasadnutia riadiacich orgánov SZĽH a všetkých zainteresovaných.

Konečné poradie tímov v Tipsport lige v sezóne 2019/2020:

1. HC'05 iClinic Banská Bystrica

2. HC Slovan Bratislava

3. HC Košice

4. HK Poprad

5. HK Dukla Trenčín

6. HKM Zvolen

7. HK Dukla Ingema Michalovce

8. DVTK Jegesmedvek Miškovec

9. HK Nitra

10. MAC Újbuda

11. HC Mikron Nové Zámky

12. HC 07 WPC Koliba Detva

13. MHK 32 Liptovský Mikuláš