< sekcia Tipsport Liga

Dvadsiatka s prvým tohtosezónnym triumfom, porazila Banskú Bystricu

Na snímke Matúš Sukeľ z HK Orange 20 Foto: TASR/Pavel Neubauer

O zisku troch bodov pre dvadsiatku rozhodol v 58. minúte svojím druhým gólom v zápase Sukeľ.

Bratislava 9. októbra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila vo štvrtkovom vloženom zápase Tisport extraligy 2014/2015 nad HC'05 Banská Bystrica 3:2 a pripísala si prvý tohtosezónny triumf v riadnom hracom čase. Dvomi gólmi k prekvapivému víťazstvu dopomohol Matúš Sukeľ.

Dvadsiatka vstúpila do zápasu aktívne a už po prvej vážnejšej príležitosti sa tešila z vedenia. V 3. minúte Briestenský ideálne naservíroval puk Sukeľovi, ktorý prekonal Košarišťana. Bystričania postupom času stupňovali svoje ofenzívne snaženie, no to ku gólu neviedlo ani po tutovkách Rosandiča a Handlovského.

Aj po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, Godla však úspešne odolával a likvidoval šance "baranov". Šesťdesiatšesť sekúnd pred koncom sa na druhej strane dostali juniori do prečíslenia, ktoré zakončil gólom Koyš - 2:0. Hosťom sa napokon podarilo znížiť v 47. minúte, Block sa prekľučkoval až do zakončenia a strelou nad lapačku skóroval.

Tlak Bystričanov viedol k vyrovnávajúcemu gólu, Preisingerovu strelu dorazil do bránky Handlovský. O zisku troch bodov pre dvadsiatku rozhodol v 58. minúte svojím druhým gólom v zápase Sukeľ.

HK Orange 20 - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 3. Sukeľ (Briestenský, Hrušík), 39. Koyš, 58. Sukeľ (Horvát, Briestenský) - 47. Block (Gašpar), 52. Handlovský (Preisinger, Kafka). Rozhodovali: Bundil - M. Orolin, Výleta, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 245 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Godla - Bačik, Hochcel, Jendroľ, Pavúk, Mendrej, Varga, Vadovič, Fekiač - Skalický, Rehák, Koyš - Kabáč, Petráš, Tábi - Galis, Horvát, Giľák - Hrušík, Sukeľ, Briestenský

HC'05 Banská Bystrica: Košarišťan - Biro, Nicastro, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, P. Lunter - Kudrna, Block, Hudec - Handlovský, Preisinger, Kafka - Lamper, Zigo, Róth - Matoušek, Gašpar, Bendík