< sekcia Tipsport Liga

Extraliga v Piešťanoch zostáva, mesto dá viac na šport

Prezident hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák (vľavo) v rozhovore s novinármi po rokovaní mestského zastupiteľstva na ktorom sa rokovalo o podpore a zotrvaní hokejového klubu, 23. júla 2015 v Piešťanoch. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Ešte pred dvoma týždňami sa prezident klubu prebúdzal s tým, že extraliga v Piešťanoch končí.

Piešťany 23. júla (TASR) - Vo štvrtok sa počas mestského zastupiteľstva rozhodlo o osude ŠHK 37 Piešťany, ktorý bude pokračovať aj v ďalšom ročníku najvyššej hokejovej súťaže. Klubu pomohlo mesto, ktoré sa rozhodlo zvýšiť rozpočtovú položku na šport, navyše stále rokuje aj s možnými sponzormi.

Ešte pred začiatkom tlačovej konferencie vystúpil prezident klubu ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák pred poslancov, kde sa poďakoval primátorovi za impulz na záchranu hokeja. Rovnako vyzval prítomných členov fanklubu, aby boli slušní. Rozpočtovú položku, z ktorej môžu žiadať športové kluby o dotácie, zvýšilo zastupiteľstvo mesta o 100-tisíc eur. Ďalšie prostriedky pôjdu na prefinancovanie energií spotrebovaných na zimnom štadióne.

Pred novinárov potom predstúpili primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka a spolu s ním aj prezident ŠHK Lušňák. Práve najvyšší muž piešťanského hokeja zvestoval dobrú správu: "Pre šport aj pre ľudí nie je dobré, že sa okolo všetkého robí taký cirkus. My chceme potvrdiť, že nejde o vyhodené peniaze, ale určite bude z nich ťažiť mládež," priblížil situáciu o dotácii Lušňák.

Lušňák: Pre šport a hokej to dopadlo veľmi dobre


Týmito slovami tak definitívne potvrdil účasť Piešťan v najvyššej hokejovej súťaži aj v nadchádzajúcom ročníku, avšak ešte dodal: "V najbližších dňoch budeme pracovať na splnení všetkých právnych podmienok pre obnovenie extraligovej licencie."

Rovnako priznal, že už bol zmierený s odchodom extraligy z kúpeľného mesta. "Pred dvoma týždňami som sa prebúdzal s najčiernejšími myšlienkami – extraliga v Piešťanoch končí. Prakticky sme boli dohodnutí s Liptovským Mikulášom a hoci som nechcel, aby to tak dopadlo, nemal som na výber. O to som radšej, že zotrváme v extralige," tešil sa Lušňák.

Krátko sa zastavil aj pri tvorbe kádra. "Priznám sa, nemohli sme čakať na výsledok zastupiteľstva a s hráčmi, rovnako tak aj s trénerom rokujeme už zhruba týždeň. Do prípravy, ktorá sa začne 2. augusta už na ľade, naskočí 33 hráčov. Začnú trénovať na ľade v Trnave a v Nitre. Dúfame, že do štrnástich dní bude opravený chladiaci systém a budeme môcť postupne trénovať na domácom ľade. 4. augusta odohráme zápas proti reprezentácii Francúzska do 23 rokov v Ostrave. Koncom augusta sa zúži káder, ktorý, myslím si, bude obsahovať zaujímavé mená," dodal Lušňák.

Radosť z výsledku mal aj primátor Tamajka. "Schvália sa väčšia finančná podpora športu v Piešťanoch formou dotácie energií, čo sa oproti minulosti zvýšilo," informoval.

Financie pre klub mesto zabezpečilo, no spomínal sa aj súkromný investor. "Oslovili ma, nazvem ich 'zanietenci', ktorí vedia podporiť šport. Absolvoval som s nimi prvé stretnutie, ktoré prebehlo pozitívne a ďalšie absolvujeme na konci mesiaca. Ide o investora, ktorý by chcel vstúpiť aj do výstavby tréningovej haly," ukončil Tamajka.