Quantcast
< sekcia Tipsport Liga

Pod Pustým hradom tesno v kabíne, HKM Zvolen má z koho vyberať

Tím HKm Zvolen začal druhú fázu letnej prípravy, počas ktorej už bude trénovať aj na ľade. Na snímke hráči A-tímu počúvajú príhovor trénera Josefa Tureka (vpravo) v šatni na zimnom štadióne 23. júla 2014. Foto: TASR/Branislav Račko

Zvolenská zostava sa podľa slov trénera rysuje nádejne

Zvolen 23. júla (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen sa natlačili do šatne, bolo ich toľko, že si až zavadzali. Pred prvým ľadom, na ktorý vybehnú až o dva dni, bolo cítiť veľkú dávku optimizmu, aj keď si na korčule po pomalšom zamrazovaní ľadovej plochy budú musieť neplánovite chvíľu počkať. Len pohľad na generálneho manažéra Milana Čankyho pôsobil trochu deprimujúco.

Milan Čanky si natrhol pravé lýtko pri bedmintone a chodiť mu pomáhajú barly. "Mám ich od Michala Chovana a sadnú mi ako uliate," usmieval sa. "Kiežby ich už Mišo nikdy nepoužil a na zranenia úplne zabudol."

Zdravotný stav kádra je prvoradý a aj fakt, že bude z koho vyberať. Vlani najlepší strelec mužstva Michal Chovan: "Už som barly posunul ďalej, dúfam, že túto sezónu sa zraneniam vyhnem. Podľa mňa sa tvorí dobré mužstvo, a tak sa aj podpisovali zmluvy, hráči vedeli kto príde a aký bude kolektív. Verím tomu, že budeme hrať na horných pozíciách a na vlaňajšok zabudneme. Keby sme si nepovedali na rovinu, že chceme hrať vrch tabuľky a vyhrávať zápasy, zbytočne by sme cez leto makali. Na ľad sa tešíme, potom sa nám bude trochu ťažšie dýchať, no my sme sa nachystali urobiť maximum."Chovan sa teší príchodu Juríka

Tím HKm Zvolen začal druhú fázu letnej prípravy, počas ktorej už bude trénovať aj na ľade. Na snímke hráči A-tímu počúvajú príhovor trénera v šatni na zimnom štadióne 23. júla 2014.
Foto: TASR/Branislav Račko
Michal Chovan si pochvaľuje aj príchod Lukáša Juríka, ktorý v majstrovskej sezóne pred dvoma rokmi bol najlepším strelcom mužstva. "Strieľal veľa gólov a ja dúfam, že mu to bude fungovať ako predtým. Pozor len na to, aby sme niečo nezakríkli, z vlaňajšej sezóny sme sa poučili, teraz by mal nastať obrat a konto súperov by sme mali zaťažovať podstatne viac."

Tréner Josef Turek zatiaľ neodhalil jedno tajomstvo, svojho asistenta. "Príde 1. augusta, má povinnosti v inom klube, dovtedy sme sa dohodli, že jeho meno nezverejníme," povedal. "Kabína je plná, veď len začíname, veľa hráčov sa o niečo pokúša. Niektorí si natoľko verili, že si urobili individuálnu letnú prípravu sami a až teraz sa k nám pripojili. Neustále sa k nám hlásia ďalší a ja mám z toho veľkú radosť. Vychádza mi, že Zvolen je nejaká značka, klub, v ktorom by veľa hráčov chcelo pôsobiť."

Zostava v hlave

Momentálne by mohol Josef Turek zložiť sedem útokov. "A zo päť šesť obrán," narýchlo zratúval. "Určite bude z koho vyberať, s úmyslom, aby gro mužstva tvorili hráči zo Zvolena. Samozrejme rozhodujúca bude výkonnosť. Zostavu mám v podstate už v hlave, so Šimkom, Orčíkom a Petríkom v bránke, obrancovia Bagin, Juraško, Pospíšil, Pokovič, Kopáč, Pichnarčík, Dervarič, Varholík, Fekiač, Patsch a mladý Priatka, v útoku Podkonický, Brabenec, Škvaridlo, Michal Chovan, Lukáš Jurík, Obdržálek, Čanky, Hebar, Puliš, Ďaloga, Bortňák, Síkela. Niektorí ďalší sú trebárs po zranení, aj hráči, čo sa opäť k nám vrátili, pribudli, šance dostanú niektorí mladí a aj dvoch Kanaďanov si vyskúšame. Hľadáme najmä pravákov, aj preto sa spoliehame na Emila Bagina, šíkovného mladíka, v útoku na Petra Obdržálka, špičkového útočníka, a aj Tomáš Méry je pravák."

Zvolenská zostava sa podľa slov trénera rysuje nádejne. "Vďaka generálnemu manažérovi máme tu kľúčových hráčov, aj keď Brabenec a Podkonický ešte úplne vyriešení nie sú, no verím, že sa tak stane počas niekoľkých hodín. Mám z toho výborný pocit. Trénovať budeme na skupiny so striedaním ľadu a sucha, pre niektorých hráčov bude skúška krátka, pre iných dlhšia. Naplánovali sme šesť prípravných zápasov, vsadili sme viac na tréning, aj preto, aby sme sa vyhli nebezpečenstvu zranenia."

Na snímke generálny manažér klubu HKm Zvolen Milan Čanky 23. júla 2014.
Foto: TASR/Branislav Račko


Dohoda a zmluvy

Generálny manažér Milan Čanky rieši momentálne Kamila Brabenca a Andreja Podkonického. "Je predpoklad, že sa s nimi dohodneme a zmluvy podpíšu. Vo štvrtok k nám prídu dvaja Kanaďania Kyle a Shane Heffernanovci, obaja útočníci, myslím, že naposledy hrali v nórskej lige a my si ich vyskúšame. Necháme si ich len vtedy, ak výkonnosťou budú atakovať prvú a druhú lajnu. Tréner má od nás voľnú ruku, závisieť bude od jeho spokojnosti. My sme však spokojní už teraz na 90 percent a ak sa dohodneme s Brabencom a Podkonickým, mužstvo už bude mať svoju silu, aj na vrch tabuľky."

Financie sa vždy pred sezónou hlásia neúprosne o slovo. "Balík máme oproti vlaňajšku menší, snažíme sa šetriť, uznanie si zaslúžia akcionári," povedal Milan Čanky. "Aj s hráčmi sme sa dohodli na znížení základných platov. Staré podlžnosti voči trénerom i hráčom sa pokúsime vyrovnať do konca mesiaca, aby sme nemuseli ísť na splátkový kalendár, zatiaľ som však optimista."