< sekcia Tipsport Liga

Košickí hokejisti prehrali v prípravnom zápase s Martinom 3:4

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Pre oba tímy to bol prvý prípravný zápas pred novou sezónou. Košičania sa v ďalšom prípravnom stretnutí stretnú v stredu 6. augusta so Slovanom Bratislava.

Košice 1. augusta (TASR) - Hokejisti HC Košice podľahli v prípravnom stretnutí hráčom MHC Mountfield Martin 3:4. Martinčania ešte v 58. minúte prehrávali 2:3, no dvomi gólmi v závere zápasu otočili skóre vo svoj prospech. Víťazný gól zverencov Daniela Babku strelil v 60. minúte Michal Važan.

Pre oba tímy to bol prvý prípravný zápas pred novou sezónou. Košičania sa v ďalšom prípravnom stretnutí stretnú v stredu 6. augusta so Slovanom Bratislava, Martinčania sa v utorok predstavia v Poprade.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 20. Hrnka (Cebák, Zagrapan), 29. Spilar (Macejko, Klouček), 42. Černák (Jánošík, Jenčík) - 18. Tupý (Finsterle, Brcko), 25. T. Varga (Galamboš, Matejka), 58. Ďatelinka, 60. Važan (Themár, Fujerík), Vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Phillip (Koš.) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Korba – Kalina, Riš, 1347 divákov.

Zostavy:

HC Košice:
Hylák (30. Melicherčík) - Černák, Phillip, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Macejko, Šeda - Spilar, Pašek, Jenčík - Hrnka, Zagrapan, Bartánus - Bicek, Kolena, Bartoš - Stupka, Češík, Sojčík

MHC Mountfield Martin: J. Čech (33. Okoličáni) - Ďatelinka, Matejka, Kolba, Sládok, Brcko, Tupý, Fillo, Rusina - Markovič, Galamboš, Varga - Themár, Fujerík, Važan - Finsterle, T. Klíma, Suja - L. Klíma, Pokrivčák, Jokeľ.