< sekcia Tipsport Liga

VIDEO: Nový šéf Pro-Hokeja je známy, jeho meno zverejnia do piatka

Na snímke Imre Valášek, dočasne poverený vedením akciovej spoločnosti Pro-Hokej, ktorá zastrešuje hokejové kluby Tipsport Ligy (TL) po zasadnutí vo Zvolene 21. júla 2020. Zástupcovia klubov si zvolia nového riaditeľa Pro-Hokeja vo Zvolene 29. júla 2020. Foto: TASR - Ján Krošlák

V stredu si v priestoroch zimného štadióna vypočuli zástupcovia klubov jednotlivých kandidátov, ktorí sa prihlásili do výberového konania na post predsedu spoločnosti.

Zvolen 29. júla (TASR) - Nový riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej bude známy do konca týždňa. Na stredajšom zasadnutí zástupcov tipsportligových klubov vo Zvolene to oznámil Imre Valášek, ktorý je dočasne poverený vedením spoločnosti.

V stredu si v priestoroch zimného štadióna vypočuli zástupcovia klubov jednotlivých kandidátov, ktorí sa prihlásili do výberového konania na post predsedu spoločnosti. Boli medzi nimi Matúš Parízek, Ondrej Klokoč a Aneta Büdiová. "Zhodli sme sa na novom šéfovi, meno si však ešte necháme pre seba. Najskôr oznámime víťazovi, že sme sa rozhodli pre neho, a až potom to oznámime verejnosti. Učiníme tak do konca týždňa, maximálne do budúceho pondelka. Každý uchádzač bol niečím zaujímavý a iný. Ale zhodli sme sa jednotne," povedal Valášek.Klokoč v uplynulých rokoch spolupracoval s odvolaným šéfom Pro-Hokeja Richardom Lintnerom. "Samozrejme, že mám na sebe nálepku bývalého predsedu, ale ja som za ňu vďačný, pretože päť rokov spolupráce s Richardom bolo výborných. Dokázali sme, že tím bol životaschopný, ale rozhodnutie rady akceptujeme a pokračujeme ďalej. Uvidíme, čo nám život prinesie."

Zástupcovia klubov sa vo Zvolene stretli aj pred týždňom, po skončení zasadnutia sa vynorili špekulácie, že Pro-Hokej by už nemal pokračovať, údajne sa chystá založenie novej spoločnosti, ktorá by mala ligu zastrešovať. "K tomu sa nebudem vyjadrovať. Toto rozhodnutie a spôsob informovania je na nich," zdôraznil Klokoč.

Büdiová je známa členka organizačného výboru MS 2019, šéfovala košickej časti. V kuloároch sa šepká, že patrí medzi najhorúcejšiu kandidátku na uvoľnený post. "Rozprávali sme sa o tom, kam by mala liga smerovať a aké sú moje vízie. Chcela by som vytvoriť nejaký fungujúci profesionálny prvok a dostať do diania veľkých partnerov. Dúfam, že moje skúsenosti sú prínosom pre celé dianie. Hokej sledujem nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí."