< sekcia Tipsport Liga

Tréneri Oremus a Šimíček zostávajú v Košiciach, prišla i pätica hráčov

Novými trénermi slovenského hokejového šampióna HC Košice sa stali Peter Oremus (vľavo) a Roman Šimíček (vpravo), ktorí naposledy pôsobili v najvyššej českej súťaži v HC Vítkovice Steel. Foto: TASR/František Iván

Na lavičke Košičanov bude rovnaký trénerský tandem ako v uplynulej sezóne.

Košice 15. mája (TASR) - Vedenie HC Košice sa dohodlo na ďalšej spolupráci s trénerom Petrom Oremusom a jeho asistentom Romanom Šimíčkom. Do Košíc prichádzajú a ďalší piati hráči, ktorí by sa mali v pondelok zapojiť do letnej prípravy.

"Dnes sme sa dohodli na pokračovaní Petra Oremusa vo funkcii hlavného trénera aj v nasledujúcej sezóne. Jeho asistentom bude Roman Šimíček," konštatoval na oficiálnej stránke "oceliarov" generálny manažér klubu Juraj Bakoš.

Košickú defenzívu vystuží 28-ročný odchovanec ostravského hokeja Martin Dudáš, ktorý v českej extralige hrával za Mladú Boleslav aj Vítkovice. Minulú sezónu odohral v Dukle Trenčín a v 52 zápasoch strelil aj 11 gólov a na 12 prihral.

Z Nitry sa do metropoly východu presunul aj útočník Richard Lelkeš, ktorý proti Košiciam hral aj pamätné sedemzápasové finále v sezóne 2013/2014. Útočné rady rozširuje aj center Dalibor Bortňák, ktorý naposledy pôsobil vo Zvolene.

Po ročnom pôsobení vo Švédsku sa vracia aj Pavol Skalický, bronzový medailista z posledných MS juniorov v Kanade. Na východe Slovenska oslavoval v drese "oceliarov" majstrovský titul v roku 2014 ako osemnásťročný. Z Popradu sa vrátil po ročnom hosťovaní i košický odchovanec Peter Boltun, v 64 zápasoch strelil 13 gólov a na ďalších 11 prihrával.