Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC Košice 3:2

Na snímke zľava Hunter Fejes (Košice) a brankár Adam Vay (Poprad) v zápase 42. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK Poprad v Košiciach v nedeľu 4. februára 2024. Foto: TASR - Roman Hanc

Košičania vstúpili do zápasu s cieľom ukončiť 130-minútové čakanie na gól.

Košice 4. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke Tipos extraligy. V záverečnom zápase pred februárovou reprezentačnou prestávkou dosiahli ôsme víťazstvo po sebe a na prvom mieste tabuľky majú už päťbodový náskok na Spišskú Novú Ves. Košičania nebodovali v treťom stretnutí po sebe a prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov. Po 42. kole figurujú na priebežnom 4. mieste.

Košičania vstúpili do zápasu s cieľom ukončiť 130-minútové čakanie na gól. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej diváci sledovali vyrovnaný súboj plný bojovnosti, ako prví gólovo udreli domáci. V 25. minúte sa presadil kapitán domácich Chovan, keď tečoval Lunterovu strelu - 1:0. V polovici druhej časti sa Košičania v presilovke usadili v pásme, po viacerých streleckých pokusoch ešte "kamzíci" neskórovali, no vyrovnania sa dočkali po návrate vylúčeného Jääskeläinena z trestnej lavice. V 32. minúte sa najlepší ligový strelec Dmowski individuálne presadil cez obrancu domácich a poradil si aj s brankárom Janusom - 1:1. Hostí nasmeroval k víťazstvu gól Záborského, ktorý v 53. minúte dorážkou využil presilovku - 1:2. "Oceliari" sa pokúsili vyrovnať počas hry so šiestimi hráčmi, no Svitana gólom, ktorý pre neho znamenal 500. extraligový bod, upravil na 1:3. Domáci sa však nevzdali a Jääskeläinen následne prekonal Vaya a znížil na 2:3. Košičania naďalej pokračovali v tlaku a puk dostali za popradského brankára aj tretíkrát, no stalo sa tak tesne po klaksóne.

TEL - 42. kolo:

HC Košice - HK Poprad 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) - 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay). Rozhodovali: Goga, Žák - M. Orolin, Pribula, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3936 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Pollock, Berger, Fejes - Lunter, Chovan, Jääskeläinen - Rogoň, Slovák, Šimun - Jokeľ, Havrila, Bartánus

Poprad: Vay - Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek - Svitana, Coulter, Dmowski - Calof, Bjalončík, Záborský - Kukuča, Jendek, Belluš - Šotek, Suchý, Paločko