Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Tipsport Liga

Poprad sa po výhre 5:3 nad Spišskou Novou Vsou posunul na 6. miesto

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Popradčania zdolali Spišskú Nová Ves druhýkrát za sebou. Premiérový gól v drese "kamzíkov" zaznamenal útočník Rastislav Špirko, keď v prvej tretine vyrovnal na 1:1.

Poprad 24. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom domácom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3. "Kamzíci" sa po triumfe dostali na 6. miesto, keď o skóre predbehli Michalovce, ktoré však majú zápas k dobru. Hosťom patrí 5. priečka.

Tipos extraliga - 41. kolo:

HK Poprad - HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 7. Špirko (Svitana), 28. Kolouch (Vainio, Kotvan), 29. Petráš (Peresunko, Meliško), 51. Svitana, 60. Záborský - 2. Ališauskas (Majdan, Laporte), 49. Verbeek, 50. Bortňák (Verbeek, Valach). Rozhodovali: Kalina, Výleta – Junek, Knižka, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:2, 3641 divákov.

Poprad: Peters - Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Jasečko - Záborský, Kolouch, Razgals - Bubela, Špirko, Svitana - Kukuča, Petráš, Peresunko - Kundrik, Mlynarovič, Paločko - Sokoli

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Ulander - Rapáč, Nellis, Vandas - Laporte, Kerbashian, Majdan - Verbeek, Myklucha, Giľák - Belluš, Bortňák, Džugan