< sekcia Tipsport Liga

Banská Bystrica doma podľahla Piešťanom

Prekonaný brankár Banskej Bystrice Mikka Wiikman . Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejová extraliga pokračovala dnes zápasmi 4. kola.

Banská Bystrica 4. novembra (TASR) - Banskobystričania nastúpili proti Piešťanom len s piatimi obrancami a v zostave im chýbalo aj niekoľko útočníkov, keďže v čase oficiálneho dátumu zápasu nefigurovali na súpiske tímu spod Urpína. Úvod duelu sa niesol vo vlažnom tempe a diváci veľa vzruchu na ľade nevideli. Zo sedačiek ich zodvihol až zákrok domáceho brankára Wiikmana, ktorý v 15. minúte zneškodnil Kutálkovu ideálnu príležitosť na otvorenie skóre. Piešťany však na ďalšiu možnosť nečakali dlho a už v 17. minúte skórovali. Mišura po zaváhaní Handlovského získal puk, posunul si ho na os klziska a strelou nad vyrážačku prekonal Wiikmana - 0:1.

Začiatok druhého dejstva patril Bystričanom. Po úvodnom nápore prišlo v 25. minúte zakončenie Matoušeka, ktoré Šúrek dokázal vyraziť, ale na dorážku Kafku už bol prikrátky. Domáci potrebovali na obrat len 13 sekúnd. Ihneď po buly v stredovom kruhu a nasťahovaní sa do útočnej tretiny prišla Kadurova bomba, puk ostal voľne poskakovať na bránkovisku a Bendík ho bez problémov doklepol do siete - 2:1. Následne však "barani" poľavili, v rozohrávke kopili viacero chýb, na čo hostia nedokázali reagovať vyrovnávajúcim gólom.

V 45. minúte mohla Bystrica viesť už 3:1, Kafka s Preisingerom však nezakončili presne prečíslenie 2 proti 1. Domácich mohol tento moment mrzieť, pretože v 51. minúte skúsil šťastie z rohu klziska Filip Hudec a jeho strela sa so šťastím od Wiikmana odrazila do siete - 2:2. O dve minúty neskôr mohol prinavrátiť domácim tesné vedenie Handlovský, v oslabení však Šúreka neprekonal. Víťazstvo na svoju stranu mohli nakloniť aj "havrani", Rais ale opečiatkoval len žŕdku Wiikamnovej bránky. O víťazovi napokon rozhodlo predĺženie, ktoré trvalo len 50 sekúnd. O zisku dvoch bodov pre Piešťany rozhodol Brňák.

HC'05 Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly:
25. Kafka (Matoušek, Handlovský), 26. Bendík (Kadura) - 17. Mišura (Klempa, Kutálek), 51. F. Hudec (Toman, Konečný), 61. Brňák (Kutálek). Rozhodovali: Stano - Korba, Rovenský, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1057 divákov

Hlasy po zápase
Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Podali sme veľmi zlý výkon, málo sme korčuľovali. Zápas dopadol asi tak, ako mal. Piešťany si dnes zaslúžili body a nielen dva, ale aj všetky tri."
Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Na stretnutie sme nastúpili s taktikou prehusťovania stredného pásma a rýchlych protiútokov. V prvej tretine sa nám to darilo, v koncovke sa však naďalej trápime a nie sme efektívni. V tretej tretine sme sa zdvihli, šťastne sme vyrovnali. Nakoniec sme veľmi radi, že sme konečne vyhrali a bodovali."