< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Nové Zámky posilní Hämäläinen, Kučera odišiel do Detvy

Na snímke gólová radosť hráčov Nových Zámkov počas zápasu 52. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 21. februára 2020. Foto: TASR - František Iván

Zámčania okrem novej posily informovali aj o predĺžení zmluvy s Branislavom Fábrym.

Nové Zámky 31. júla (TASR) - Účastníka slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC Nové Zámky posilní fínsky útočník Rasmus Hämäläinen. Dvadsaťpäťročný hráč pôsobil v uplynulej sezóne doma v tíme Ketterä, v ktorom sa stal najlepším strelcom druhej najvyššej súťaže Mestis. V 46 stretnutiach zaznamenal 32 gólov a 13 asistencií. Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky HC Nové Zámky.

Zámčania okrem novej posily informovali aj o predĺžení zmluvy s Branislavom Fábrym. Tridsaťpäťročný krídelník tak načne v Zámkoch svoju šiestu sezónu.

V nadchádzajúcej sezóne nebude pokračovať v klube tréner brankárov František Kučera, ktorý vedenie požiadal o uvoľnenie z jeho postu na vlastnú žiadosť z osobných dôvodov. Svoje skúsenosti bude Kučera odovzdávať v Detve, klub o jeho príchode informoval na svojom webe. "Idem v podstate do nového prostredia, ale mnohých budúcich zverencov poznám, najmä z mládežníckych kategórií. Očakávam, že tohto roku, na základe doterajšieho skladania tímu, môžu byť dobré výsledky. Najmä však chcem byť nápomocný pri výchove mladých brankárov Petríka a Lietavu, ktorí sú mojimi odchovancami zo Zvolena," uviedol Kučera.