< sekcia Tipsport Liga

Trenčan sa vrátil do Zvolena, zmluvy podpísali aj Kolenič a Ďuriš

Na snímke zľava Roman Žitný (HC Slovan Bratislava) a Jakub Kolenič (HKM Zvolen) počas zápasu 1. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy A-skupiny o 1.-6. miesto HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 23. februára 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Pre 19-ročného krídelníka Dalibora Ďuriša pôjde o návrat do materského klubu po dvoch sezónach v Česku.

Zvolen 23. júna (TASR) - Tipsportligový hokejový klub HKM Zvolen angažoval slovenského brankára Adama Trenčana, ktorý v uplynulých piatich sezónach pôsobil v Michalovciach. Do zvolenského tímu pribudol aj odchovanec Dalibor Ďuriš a novinkou je aj predĺženie spolupráce s 18-ročným útočníkom Jakubom Koleničom. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Pre onedlho 30-ročného Trenčana ide o návrat do Zvolena po ôsmich rokoch. V ročníku 2011/2012 zaň odchytal celkovo 23 zápasov, následne si vyskúšal nižšie súťaže v Česku, Nemecku i na Slovensku. Od roku 2016 pôsobil v Michalovciach a v sezóne 2018/2019 sa podieľal na postupe do najvyššej súťaže. V predčasne ukončenom tipsportligovom ročníku 2019/2020 bol brankárska jednotka michalovskej Dukly. Odchytal v ňom 44 zápasov, v ktorých dosiahol 91,5-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,57 inkasovaného gólu na zápas. Zaujímavosťou je, že opačným smerom, zo Zvolena do Michaloviec, nedávno zamieril brankár Tomáš Tomek.

Pre 19-ročného krídelníka Dalibora Ďuriša pôjde o návrat do materského klubu po dvoch sezónach v Česku. Tie strávil v mládežníckych tímoch Hradca Králové.

Ďalší mladík Jakub Kolenič dostal počas sezóny 2019/2020 pomerne výrazný priestor vo zvolenskom A-mužstve. Odohral zaň 43 zápasov, v ktorých mal bilanciu 2 góly, 8 asistencií a 10 plusových bodov. V uplynulej sezóne pôsobil aj v juniorskom tíme Zvolena a nastupoval aj za SR"18" v druhej najvyššej súťaži.