< sekcia Tipsport Liga

V HC Košice privítali uvoľnenie, ale upozorňujú na riziká druhej vlny

Na snímke Stanislav Mucha, marketingový a PR manažér Hockey Clubu Košice, pred Steel arénou v Košiciach sa vyjadril 19. júna 2020 k situácii v hokejovom klube HC Košice v súvislosti k uvoľneným opatreniam v rámci koronakrízy, v Košiciach 19. júna 2020. Foto: TASR - Milan Kapusta

Podľa návrhu košického klubu by jedným z riešení situácie, keď by boli znovu zatvorené štadióny, mohli byť platené prenosy zo zápasov.

Košice 19. júna (TASR) - Aj v tipsportligovom klube HC Košice prijali informáciu o uvoľnení opatrenia o počte návštevníkov na tribúnach počas športových zápasov pozitívne. Naďalej však upozorňujú na hrozbu návratu pandémie koronavírusu, ktorá by mohla klubu ešte viac skomplikovať ekonomickú situáciu. Uviedol to riaditeľ marketingu a PR HC Košice Stanislav Mucha.Podľa opatrení platných od 1. júla bude možné pri dodržaní šachovnicového sedenia naplniť tribúny na 50 percent ich kapacity. V prípade HC Košice by to na domácich zápasoch znamenalo viac než 4100 divákov, keďže kapacita Steel arény je presne 8347. "Uvoľnenie týchto opatrení vnímame veľmi pozitívne. Na druhej strane si však stále uvedomujeme, že návrat nákazy a karanténne opatrenia sa môžu kedykoľvek vrátiť," zdôraznil Mucha. Vplyvom pandémie koronavírusu a predčasného ukončenia tipsportligovej sezóny 2019/2020 utrpel košický klub výrazné finančné straty. "Robíme všetko pre to, aby sme našli preventívne opatrenia, ktorými by sme sa vyhli situácii, aká nastala od marca. Žiaľ, v rámci Tipsport ligy zatiaľ neboli prijaté žiadne kroky, ktoré by zmiernili prípadný návrat karanténnych opatrení. Čo keď sa v novembri objavia nové ohniská nákazy a opäť sa zavrú štadióny? Z čoho budeme v takom prípade platiť hráčov, zamestnancov a ako budeme kompenzovať plnenia voči partnerom? Toto sú pre nás zásadné otázky. Navrhli sme riešenie, ktoré by pomohlo minimalizovať návrat opatrení," prezradil Mucha.

Podľa návrhu košického klubu by jedným z riešení situácie, keď by boli znovu zatvorené štadióny, mohli byť platené prenosy zo zápasov. Ide o model, ktorý je podľa Muchu bežný aj v zahraničí: "Kluby v kvalitných zahraničných ligách pristupujú k hľadaniu preventívnych opatrení veľmi zodpovedne, odborne a intenzívne."

Na rozdiel od niektorých tipsportligových klubov je košický HC zatiaľ opatrný v podpisovaní zmlúv s hráčmi. Podľa Muchu rokovania prebiehajú, no až na niekoľko mladých hráčov zatiaľ nemá klub zmluvne viazaných hráčov. "Tak, ako sme skončili v priebehu pár marcových dní, môžeme skončiť prakticky kedykoľve počas nasledujúcej sezóny. Situácia je naozaj vážna a snažíme sa hľadať také manažérske nástroje, aby sme vedeli sezónu nielen začať, ale aj dokončiť. Potrebujeme mať vyriešených niekoľko otázok vrátane tej, na ktorom štadióne budeme hrať," uviedol marketingový a PR riaditeľ HC Košice.

Klub cíti aj finančný výpadok, ktorý nastal po škrtaní príjmov od generálneho partnera. "Máme informácie, že k nám mieri veľká ekonomická kríza, ktorá bude jedna z najhorších. Kríza, ktorá je v oceliarenstve, je najsilnejšia za uplynulých 40 rokov. To sa bezprostredne týka aj nášho generálneho partnera. Nemyslíme si, že sa situácia bude rýchlo zlepšovať, no hľadáme cesty a možnosti ako ju prečkať," zdôraznil Stanislav Mucha.