< sekcia Tipsport Liga

TL: Višňovský s Cígerom považujú ukončenie sezóny za správny krok

Na archívnej snímke Ľubomír Višňovský sa lúči po benefičnom hokejovom zápase Legendy Slovana Bratislava - Zlatí chlapci z Göteborgu 11. augusta 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Tomáš Záborský pôsobiaci v SaiPe Lappeenranta dúfa, že vo Fínsku nepristúpia k rovnakému scenáru ako v Tipsport Lige, nemeckej DEL a nadnárodnej EBEL Lige.

Bratislava 11. marca (TASR) - Bývalí slovenskí hokejoví reprezentanti Ľubomír Višňovský so Zdenom Cígerom považujú predčasné ukončenie tipsportligovej sezóny za správny krok. Zástupcovia klubov sa na ňom dohodli na stredajšom zasadnutí vo Zvolene.

Podľa slov Višňovského je na prvom mieste zdravie. "Mám deti a dobre viem, aké je dôležité zabrániť tomu, aby sa koronavírus rozšíril. Rozhodnutie ukončiť sezónu je smutné pre mnohé kluby, ktoré sa tešili na play off, no neboli iné riešenia. Hrať pred prázdnymi tribúnami bez fanúšikov by nemalo zmysel," povedal pre TASR držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS.

Aj Cíger vníma rozhodnutie o ukončení sezóny pozitívne. "V súčasnej situácii to nemalo význam nejakým spôsobom látať. Ak by sa hralo bez divákov, utrpeli by kluby, ktoré by stratili financie. Z ekonomického hľadiska by to malo na ne negatívny dopad," tvrdí bývalý tréner slovenskej reprezentácie.

Kapitána Slovana Bratislava Michala Sersena rozhodnutie zástupcov tipsportligových klubov nepotešilo, no vníma ho realisticky. "Nikto z nás si nevedel predstaviť, že by mohlo prísť k predčasnému ukončeniu sezóny. Mrzí to, sú však veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť."

Tomáš Záborský pôsobiaci v SaiPe Lappeenranta dúfa, že vo Fínsku nepristúpia k rovnakému scenáru ako v Tipsport Lige, nemeckej DEL a nadnárodnej EBEL Lige. "Je to veľmi zlé pre šport ako taký. Vo Fínsku zatiaľ nie je žiadna panika. Prípadov koronavírusu je tu málo a dúfam, že sa sezóna dohrá do konca. KHL ide ďalej, tak dúfam, že aj Fini budú pokračovať. Každopádne, ja sa najviac obávam toho, aby som sa vôbec dostal domov."