< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Lintner rešpektuje zrušenie podujatí

Na snímke riaditeľ akciovej spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Radikálne opatrenie prišlo iba tesne pred začiatkom play off, prioritou pre riadiaci orgán súťaže je udržať regulárnosť ligy.

Bratislava 10. marca (TASR) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) odložil na neurčito zápasy najvyššej súťaže Tipsport Ligy, Slovenskej hokejovej ligy (SHL), extraligy žien a juniorov a ďalších súťaží. Je to nariadenie vzhľadom na 14-dňový zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí na slovenskom území pre šíriaci sa koronavírus.

"Rešpektujeme rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19. Zdravie hokejistov Tipsport Ligy, fanúšikov i celej verejnosti je prvoradé. Tipsport Liga preto pozastavila všetky svoje oficiálne aktivity na zimných štadiónoch i mimo nich," uviedol v utorkovom stanovisku riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Radikálne opatrenie prišlo iba tesne pred začiatkom play off, prioritou pre riadiaci orgán súťaže je udržať regulárnosť ligy. "Zákaz organizovania športových podujatí na Slovensku nás zastihol pred vyvrcholením Tipsport Ligy, najdôležitejšej časti celej sezóny, ktorá zaujíma najviac fanúšikov. Momentálne sa snažíme analyzovať všetky dopady na Tipsport Ligu, preveriť možnosti a riešenia vzniknutej situácie. Našou prioritou je, aby bola súťaž regulárne ukončená. V tejto chvíli však nechceme robiť predčasné rozhodnutia. V stredu 11. marca sa opäť stretnú zástupcovia tipsportligových klubov a budú rokovať o vzniknutej situácii," dodal Lintner.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu SARS-CoV-2 na Slovensku vzrástol v pondelok z piatich na sedem. Celkovo vo svete evidujú viac ako 115-tisíc nakazených, takmer 4100 zomrelo.