Quantcast
< sekcia Tipsport Liga

Košičania sa pripravujú na sezónu, zahrajú si aj proti Slovanu

Na snímke nová posila klubu brankár Marcel Melicherčík. Foto: TASR/Milan Kapusta

Košičania po šiestich prípravných stretnutiach nastúpia na úvodný duel hokejovej Ligy majstrov, keď si v nemeckom Kolíne 21. augusta zmerajú sily s domácimi žralokmi.

Košice 23. júla (TASR) – Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice v stredu po prvý raz vykorčuľovali na ľad Steel arény. Tréner Anton Tomko mal k dispozícii 25 korčuliarov a troch brankárov, chýbal iba doliečujúci sa obranca Martin Štrbák.

Po predchádzajúcej šesťtýždňovej príprave na suchu a dovolenkách privítal hráčov a realizačný tím už v utorok na neoficiálnom zraze generálny manažér Juraj Bakoš. Hlavnému kormidelníkovi nechýbali ani predsezónne posily. "V predchádzajúcom bloku prípravy sme splnili to, na čo sme sa zamerali. S prístupom hráčov môžeme byť spokojní, pretože i konkurencia v družstve je vysoká. Chýba nám ďalší článok, na ktorom chceme pokračovať teraz, teda rozvoj dynamickej sily spojený s prechodom na ľad, kde budeme zo začiatku pracovať vo veľkých objemoch. Stredajší tréning nám poslúžil predovšetkým na oboznámenie sa s výstrojom a herné kombinácie. Postupne budeme mať tréningy, ktoré budeme kombinovať s posilňovňou a neskôr to bude posilňovňa a dvakrát ľad," uviedol pre TASR Tomko.

Jeho káder postupne doplnilo osem hráčov - Radek Philipp, Adam Jánošík, Václav Stupka, Marcel Melicherčík, Milan Kolena, Adam Lapšanský, Marek Zagrapan a Adam Drgoň - a až najbližšie dni ukážu, či budú posilami. "So staršími sa poznám, na zoznámenie s mladšími budem mať dosť času," konštatoval najskúsenejší košický hráč Peter Bartoš. Medzi poslednými, ktorí sa k tímu pripojili, boli mladí útočníci Milan Kolena a Adam Lapšanský, od ktorých sa očakáva predovšetkým dravosť a oživenie v útočnej hre. "Verím, že som sa rozhodol správne a že ma to posunie ďalej. Chcem hrať v mužstve, ktoré patrí k špičke, má svoje meno a chcem získať titul. Samozrejme, že rozhodlo aj to, že som si chcel zahrať v Lige majstrov, ktorá má môže posunúť aj smerom k reprezentácii. Bol by som rád, ak by sa mi darilo aspoň tak, ako v minulej sezóne," ozrejmil svoj príchod Lapšanský, ktorý v uplynulej sezóne v Poprade nazbieral 50 bodov za 30 gólov a 20 asistencií.

Príprava hokejistov HC Košice
V rámci prípravy odohrajú "oceliari" v stredu 6. augusta i prípravný duel so Slovanom Bratislava, ktorý prinesie konfrontáciu hokejového majstra SR a jediného slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy. "Je samozrejmé, že sa mi prinavrátia spomienky, hlavne, aby bola dobrá atmosféra. Verím, že sa ľudia tešia a lístky sa vypredávajú. Na začiatok sezóny, prípravy je to veľmi dobrý zápas a lákadlo pre košického diváka," zamyslel sa Bartoš.

Po zápase vo Zvolene v piatok 8. augusta odcestujú Košičania do Třinca na medzinárodný turnaj, za účasti domáceho klubu Oceláři Třinec, HC Vítkovice Steel a Severstaľ Čerepovec (Rus./KHL). "Sú to veľmi dobrí súperi, ktorí nás v príprave dobre preveria. Je to iba dobré pre mužstvo, pretože v takýchto zápasoch sa ukážu chyby a veci, na ktorých musíme pracovať," povedal Bartoš.

Košičania po šiestich prípravných stretnutiach nastúpia na úvodný duel hokejovej Ligy majstrov, keď si v nemeckom Kolíne 21. augusta zmerajú sily s domácimi "žralokmi". Prvý domáci duel príde na rad už v sobotu proti fínskemu Kärpät Oulu. Náboj rivality prinesú dva súboje medzi Košicami a českým Libercom (4. a 6. septembra - vonku, doma). "Súperi sú nároční, je to však iba začiatok a všetci budú mať silu. Je to dobrá škola pre mladých chalanov, ktorí môžu vidieť, že kam sa uberá svetový hokej. Pre mňa bude sviatkom každý jeden zápas, pretože som dlho nehral s takýmto družstvami. Naposledy som zažil medzinárodné konfrontácie v Poľsku a tu chýbali takéto porovnávania, kde sa o niečo hrá. Teším sa na každý jeden zápas," dodal v rozhovore pre TASR Bartoš.

káder HC Košice počas 2. fázy prípravy:

brankári: Alexandr Hylák, Marcel Melicherčík, Dominik Riečický

obrancovia: Juraj Cebák, Adam Drgoň, Erik Černák, Adam Jánošík, Tomáš Klouček, Miroslav Macejko, Radek Philipp, Michal Šeda, Martin Štrbák

útočníci: Marek Bartánus, Peter Bartoš, Jiří Bicek, Matej Češík, Richard Jenčík, Matej Hinďoš, Tomáš Hrnka, Matuš Chovan, Milan Kolena, Adam Lapšanský, Denis Markuš, Dušan Pašek, Peter Sojčík, Gabriel Spilar, Václav Stupka, Marek Zagrapan, Ladislav Zikmund


Program zápasov HC Košice:

piatok 1. augusta: HC Košice - MHC Martin (17.00)
streda 6. augusta: HC Košice - Slovan Bratislava (17.00)
piatok 8. augusta: HKM Zvolen - HC Košice (17.00)
13.-15. augusta - medzinárodný turnaj v Třinci
streda 13. augusta: Severstaľ Čerepovec (Rus./KHL) - HC Košice (18.00)
štvrtok 14. augusta: HC Oceláři Třinec (ČR) - HC Košice (19.00)
piatok 15. augusta: HC Vítkovice Steel (ČR) - HC Košice (17.00)
piatok 29. augusta: MHC Martin - HC Košice (17.00)


hokejová LM - A-skupina:

štvrtok 21. augusta: Kolín Haie (Nem.) - HC Košice (SR)
sobota 23. augusta: HC Košice (SR) - Kärpät Oulu (Fín.)
štvrtok 4. septembra: Bílí Tygři Liberec (ČR) - HC Košice (SR)
sobota 6. septembra: HC Košice (SR) - Bílí Tygři Liberec (ČR)
streda 24. septembra: Kärpät Oulu (Fín.) - HC Košice (SR)
streda 8. októbra: HC Košice (SR) - Kolín Haie (Nem.)