Quantcast
< sekcia Tipsport Liga

Mountfield uchmatol Nitre talentovaného Illa

Radoslav Illo Foto: mhcmartin.sk

Dvadsaťštyriročný útočník odštartoval kariéru v rodnej Považskej Bystrici a hral aj za juniorku Slovana Bratislava.

Martin 10. septembra (TASR) - Extraligový klub MHC Mountfield Martin získal do svojich radov talentovaného centra Radoslava Illa, ktorý s tímom podpísal ročnú zmluvu.

Dvadsaťštyriročný útočník odštartoval kariéru v rodnej Považskej Bystrici a hral aj za juniorku Slovana Bratislava. V roku 2007 odišiel do zámoria, kde obliekal dresy Hampton Roads Whalers a neskôr Tri-City Storm v USHL. V roku 2009 si ho vybral v 5. kole z celkového 136. miesta draftu Anaheim Ducks. Následne odišiel na univerzitu Bemidji State v NCAA, kde pôsobil štyri sezóny. Na konte má aj tri štarty v drese Norfolku v AHL.

"Veľmi ma teší, že sa nám podarilo získať do našej koncepcie štyroch vyrovnaných formácii hráča s kanadsko-americkým herným prejavom. Mám veľké očakávania a verím, že Rado Illo zapadne do tímu a svojou dravosťou bude pre nás prínosom," povedal pre oficiálnu stránku klubu tréner Daniel Babka.

"O Rada Illa sme sa zaujímali dlhšiu dobu. Som rád, že aj napriek veľkému záujmu nielen slovenských extraligových tímov, sme sa s ním dokázali seriózne dohodnúť. V poslednej dobe som riešil viacero alternatív, ako vyšperkovať náš tím. Skúsený Peter Smrek a talentovaný Radoslav Illo sú veľmi pozitívnou správou pre MHC a dôkazom toho, že stále pokračujeme v nastúpenom trende, dostať martinský hokej do extraligovej špičky," povedal generálny manažér Martin Kalnický.

"Po viacerých rokovania idem do Martina a som rád, že viem, kde budem pôsobiť. Rozhodol som sa pre Martin, cítim, že je to pre mňa ideálna voľba. Budem bojovať, aby išiel Martin v tabuľke čo najvyššie, s čo najlepšou východiskovou situáciou pred play off," povedal Illo.