< sekcia Tipsport Liga

Piešťany sa v semifinálovej sérii s Košicami ujali vedenia

Radosť hokejistov Piešťan po výhre v treťom zápase semifinále play off extraligy ŠHK 37 Piešťany - HC Košice v Piešťanoch v piatok 28. marca 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Košickí hokejisti v treťom semifinálovom zápase hokejovej extraligy nestačili na domáce Piešťany.

Piešťany 28. marca (TASR) - Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa ujali v semifinálovej sérii extraligovej play off vedenia 2:1 na zápasy. V piatkovom treťom vzájomnom dueli zdolali na svojom ľade HC Košice dvomi gólmi Václava Stupku 2:0, štvrté stretnutie je na programe v sobotu o 17.00 opäť v Piešťanoch.

3. semifinále play off Tipsport extraligy

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 13. Stupka (Holovič, Chylo), 60. Stupka (Filip). Rozhodovali: Kubuš, Stano - Kacej, Orolín, vylúčenia: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2339 divákov

/stav série: 2:1/

zostavy

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek - Drgoň, Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Hruška, Cuník - Saliji, Peško, Lušňák - Melichárek, Mišura, Nemec - Románek, Hamrák, Haring - Stupka, Holovič, Chylo

HC Košice: Staňa - Deyl, Štrbák, Cebák, Šeda, Klouček, Macejko, Kolba - Bartánus, Bartoš, Jenčík - Svatoš, Chovan, Jokeľ - Bicek, Češík, Sojčík - Skalický, Hrnka, Pašek - Hinďoš

Bitka v treťom zápase semifinále play off extraligy ŠHK 37 Piešťany - HC Košice v Piešťanoch v piatok 28. marca 2014.

Priebeh zápasu
Hostia sa mohli ujať vedenia už v prvej minúte, keď sa po prihrávke Jenčíka ocitol sám pred Šúrekom Svatoš, ale domáci brankár svoje mužstvo podržal. Domáci mohli v 10. minúte odpovedať Lušňákom, ktorý sa medzi dvojicou Košičanov uvoľnil kľučkou pomedzi nohy, ale na Staňu nevyzrel. Hostia odpovedali Bicekovou strelou, ktorú Šúrek betónom vyrazil. Domáci založili následne rýchly protiútok, Holovič prihral na Stupku, ktorý z krídla prestrelil Staňu – 1:0.

V druhej tretine hostia ovládli hru a snažili sa prejsť cez dobre fungujúcu piešťanskú obranu. To sa im príliš nedarilo, a tak prišiel pre domácich priestor na rýchle brejky. Prečíslenie dvoch na jedného postupne nevyužili Melichárek s Nemcom, Haring s Románkom ani Holovič so Stupkom. Košičania okrem striel jediný raz vážnejšie pohrozili v 34. minúte, keď sa za bránkou uvoľnil Chovan, natlačil sa s pukom pred ňu, kde vznikol závar, no hlavný rozhodca prerušil hru.

V tretej časti sa očakával tlak Košíc a ten aj prišiel, k čomu hosťom dopomohla viac ako minútová presilovka o dvoch hráčov. Počas tejto výhody nastal pred Šúrekom však len jediný závar, ale Sojčík nedotlačil puk za piešťanského brankára a Lušňák domácich oslobodil. Ani v ďalšej presilovke pri vylúčení Hamráka sa "oceliari" nezmohli na väčšie zvieranie súpera a prakticky si nevypracovali vážnejšiu šancu. Necelé dve minúty pred koncom odvolali Košičania brankára, strely smerujúce na Šúreka boli zblokované a šestnásť sekúnd pred koncom stanovil strelou do prázdnej bránky na konečných 2:0 Stupka.