Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Tipsport Liga

Po 8-mesačnej rekonštrukcii sa hokejisti v Trenčíne vrátia na štadión

Na snímke prebiehajúce rekonštrukčné práce na zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne v piatok 2. decembra 2022. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Trenčianski hokejisti hrávali domáce zápasy na zimnom štadióne v Dubnici nad Váhom, prvý domáci zápas po rekonštrukcii odohrajú 15. februára.

Trenčín 30. januára (TASR) – Po osemmesačnej rozsiahlej rekonštrukcii sa na Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne vrátia v polovici februára hokejisti i fanúšikovia. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

"V roku 2018 získalo mesto vo výzve Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dotáciu viac ako 535.000 eur, ďalších takmer 132.000 eur zaplatilo zo svojho rozpočtu. Mohli sa tak uskutočniť práce na obnove vyše 20-ročného chladiarenského zariadenia, vrátane rozvodov. Divácke tribúny, vstupnú halu, chodbu a šatňu hostí sme vynovili v roku 2019. Na rekonštrukciu prispela miliónovou dotáciou vláda SR. Zvyšných vyše 120.000 eur doplatilo mesto," uviedla hovorkyňa.

V tretej fáze sa podľa nej rekonštruovalo opláštenie strechy. Kompletne vymenili strechu a izolácie, okrem konštrukcie. Nainštalovali prívody na vzduchotechniku, nové osvetlenie, scénické osvetlenie, ozvučenie. Výsledkom prác je aj výrazne lepšia akustika v interiéri. Šlo o investíciu za takmer tri milióny eur. Fond na podporu športu na ňu poskytol príspevok takmer 1,14 milióna eur. Zvyšok doplatí mesto.

Rekonštrukciu využil i aj na mestskú investičnú akciu, obnovili šatne pre mládež, trénerov a rozhodcov, vrátane sociálnych zariadení. Investíciu za takmer 170.000 eur dokončila radnica v závere minulého roka. Mesto na štadión kúpilo aj novú multimediálnu informačnú kocku za 180.000 eur.

"Vo štvrtej fáze obnovy zimného štadióna sa počíta aj s jeho kompletným opláštením. K tejto fáze by mohlo dôjsť v priebehu najbližších dvoch – troch rokov. Tá už nebude vyžadovať zatvorenie zimného štadióna," doplnila Ságová.

Trenčianski hokejisti hrávali domáce zápasy na zimnom štadióne v Dubnici nad Váhom, prvý domáci zápas po rekonštrukcii odohrajú 15. februára.