< sekcia Tipsport Liga

Poprad na domácom ľade zvíťazil nad Banskou Bystricou 5:2

Na archívnej snímke hráč HK Poprad Dávid Gaborčík počas tréningu Foto: TASR/Oliver Ondráš

V samom závere stretnutia sa Banská Bystrica odhodlala k hre bez brankára a víťazstvo Popradu tak poľahky spečatil dvojgólový Kroták.

Poprad 20. októbra (TASR) - Poprad posilnený o útočníka Radovana Heizera, ktorý predčasne ukončil zahraničné angažmá v Dánsku, udrel hneď v 1. minúte zápasu. Z prvej strely totiž prekonal nerozchytaného Corbeila kapitán "kamzíkov" Kroták - 1:0. Bystričania sa z inkasovaného gólu rýchlo otriasli a v 6. minúte kontrovali počas svojej prvej presilovky z hokejky Sandgrana. Do vedenia hostí dostal Michal Hudec, keď sa rýchlosťou dostal za obranu Popradu a bekhendovým zakončením prekonal bezmocného Kostúra - 1:2. Vyrovnanie odmietol Rapáč, keď tesne pred koncom tretine netrafil z dorážky prázdnu bránu hostí.

Začiatok druhého dejstva zaujal dlhou, až osem a pol minúty trvajúcou pasážou bez prerušenia hry. V nej Popradčania spálili sľubný nájazd vo dvojici na jedného brániaceho hráča. Hvilovu prihrávku nedokázal zúžitkovať Rusnák. Poprad sa tlačil pred Corbeilovu bránu a napokon sa mu podarilo vyrovnať. V priestore pred bránkou sa najlepšie zorientoval legionár Bajaruns, keď preloboval ležiaceho brankára Banskej Bystrice - 2:2.

Aj záverečnú tretinu začali lepšie domáci. Misky váh na stranu Popradu naklonil opäť Bajaruns, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Hostia sa často sťahovali do obranného pásma "kamzíkov", ale z platonického tlaku nič nevyťažili. Naopak v presilovej hre zvyšoval na 4:2 tvrdou strelou Hvila. V samom závere stretnutia sa Banská Bystrica odhodlala k hre bez brankára a víťazstvo Popradu tak poľahky spečatil dvojgólový Kroták - 5:2.

HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

1. Kroták (Hvila, Rusnák), 37. Bajaruns (B. Rapáč, Heizer), 44. Bajaruns (Štrauch), 54. Hvila (Paukovček, R. Rapáč), 60. Kroták (Hvila) – 6. Sandgren (Kytnár, Gillies), 16. M. Hudec (Sandgren). Rozhodovali: J. Konc, Jonák - Gajan, Gavalier, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1017 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

57. Ježek (Brejčák), 59. Konečný (Valášek, Brejčák), 63. Drábek (Konečný) – 17. Jakúbek (Petrovický, Ryzák), 48. Hudec (Petrovický, Švec). Rozhodovali: D. Konc – Holienka, Kollár, vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0, striedania: Žilina od 21. s Rogoňom, 732 divákov

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

2. Kokavec (Pokrivčák), 4. Pokrivčák (Bačik), 36. Kabáč (tr. str.), 44. Skladaný (Tibor Varga, Dvořák) - 2. Macík (Mezei, Štefanka), 48. Štefanka (König), 58. Macík (Kuzma). Rozhodovali: T. Orolin, Štefík - Bednár, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, striedania: 4. Valent za Trenčana (Nitra), 2000 divákov

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

5. Puliš, 24. Semorad (Puliš, Juraško), 30. Semorad (Puliš, Brabenec), 55. Brabenec (Puliš) - 31. Brodek, 36. Pašek (Opálek, Školiak), 37. Brendl (Korýtko, Sloboda). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - M. Orolin, Synek, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 1213 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

20. Balej (Brancis), rozhodujúci nájazd premenil Brancis - 59. Šoltés (Bartánus, Šedivý). Rozhodovali: Mullner - Junek, Stanzel, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1071 divákov

Hlasy po zápase

Juraj Halaj (asistent trénera Popradu): "Šli sme do zápasu s veľkým rešpektom zo sily súpera, ktorý vyhral dva zápasy po sebe. Od druhej tretiny sme zmenili taktitu, čo nám vychádzalo až do konca zápasu. Začína sa nám konečne dariť aj v koncovke. Chcem pochváliť všetkých hráčov za podaný výkon."

Vladimír Orságh (tréner B. Bystrice): "Napriek rýchlemu prvému inkasovanému gólu sme boli aktívni, otočili sme na 2:1 a to bolo dnes všetko pozitívne z našej strany. V druhej tretine sme sa vozili v oblúkoch, nedohrávali sme súboje a súperovi sme prenechali iniciatívu až do konca stretnutia. Preto veľké sklamanie a nespokojnosť. Dve tretiny sme absolútne nezvládli a dvadsať minút nám na žiadne body stačiť nebude."