< sekcia Tipsport Liga

Skaličania prehrali vo Zvolene 3:4

Ilustračné foto Foto: TASR/Branislav Račko

Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie počas power play, lenže sa nedostali do žiadnej vážnej šance.

Zvolen 20. októbra (TASR) - Tabuľkový líder zo Zvolena mal v prvej tretine herne jednoznačne navrch. V úvode jeho hráči najskôr dvakrát trafili žŕdku, no v 5. minúte už sa HKM ujal vedenia po góle navrátilca Puliša, ktorý šikovne tečoval puk po strele Bagina a zaznamenal jubilejný 100. bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Na druhý gól čakali diváci pod Pustým hradom do 24. minúty, keď zaúradovala prvá formácia domáceho tímu. Už sa zdalo, že rýchlu akciu Zvolenčania prekombinujú a nepretavia do gólovej bodky, no Semorad vzal koncovku do vlastných rúk a druhýkrát v zápase prekonal Ševelu. V 30. minúte viedol favorit už rozdielom troch gólov. Puliš nahral Brabencovi, ten našiel pred bránou úplne voľného Semorada a ten nemal problém poslať puk do bránky.

O 49 sekúnd sa však Skaličania vrátili do zápasu. Hrubú chybu vo vlastnom obrannom pásme vyrobil Howden, ktorý prihral priamo na modrú čiaru jednému zo súperových hráčov a pri následnej akcii si nešťastne zrazil puk do vlastnej siete. Tento moment hostí naštartoval a v priebehu šiestich minút vyrovnali skóre. V 36. minúte Pašek znížil, keď Klhůfek tečoval puk do vlastnej siete a o 50 sekúnd zmrazil tribúny Brendl, ktorý prekonal bezmocného Baroša. V 55. minúte dala o sebe opäť vedieť prvá útočná formácia Zvolena, keď po prihrávke Puliša poslal domácich do vedenia Brabenec. Hostí držal nad vodou vynikajúco chytajúci brankár Ševela, ktorý v 58. minúte prekazil gólovú radosť Juríkovi. Skaličania sa v závere snažili o vyrovnanie počas power play, lenže sa nedostali do žiadnej vážnej šance.

HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

1. Kroták (Hvila, Rusnák), 37. Bajaruns (B. Rapáč, Heizer), 44. Bajaruns (Štrauch), 54. Hvila (Paukovček, R. Rapáč), 60. Kroták (Hvila) – 6. Sandgren (Kytnár, Gillies), 16. M. Hudec (Sandgren). Rozhodovali: J. Konc, Jonák - Gajan, Gavalier, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1017 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

57. Ježek (Brejčák), 59. Konečný (Valášek, Brejčák), 63. Drábek (Konečný) – 17. Jakúbek (Petrovický, Ryzák), 48. Hudec (Petrovický, Švec). Rozhodovali: D. Konc – Holienka, Kollár, vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0, striedania: Žilina od 21. s Rogoňom, 732 divákov

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

2. Kokavec (Pokrivčák), 4. Pokrivčák (Bačik), 36. Kabáč (tr. str.), 44. Skladaný (Tibor Varga, Dvořák) - 2. Macík (Mezei, Štefanka), 48. Štefanka (König), 58. Macík (Kuzma). Rozhodovali: T. Orolin, Štefík - Bednár, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, striedania: 4. Valent za Trenčana (Nitra), 2000 divákov

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

5. Puliš, 24. Semorad (Puliš, Juraško), 30. Semorad (Puliš, Brabenec), 55. Brabenec (Puliš) - 31. Brodek, 36. Pašek (Opálek, Školiak), 37. Brendl (Korýtko, Sloboda). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - M. Orolin, Synek, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 1213 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

20. Balej (Brancis), rozhodujúci nájazd premenil Brancis - 59. Šoltés (Bartánus, Šedivý). Rozhodovali: Mullner - Junek, Stanzel, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1071 divákov

Andrej Podkonický, asistent trénera HKM Zvolen: "My sme dnes začali tak, ako sme mali doma, tlakom. Vytvorili sme si množstvo šancí. Už po prvej tretine sme mohli viesť 3:0. V druhej tretine sa nám to aj podarilo. Potom sme nepochopiteľne prestali hrať, chceli sme útočiť a nezmyselne sme si dali tri góly. Skalica hrala účelne, my sme zbytočne prepadávali. V tretej tretine to už bola drina. Snažili sme sa dať gól, ale šance boli na obidvoch stranách. Ešteže to dnes dopadlo s víťazným koncom pre nás."

Roman Šimíček, tréner HK36 Skalica: "V prvom rade by som chcel pogratulovať súperovi. Získali tri body, z môjho pohľadu zaslúžené. Nám sa zápas nevyvíjal dobre už od prvej tretiny. Potom sa nám podarilo dať dva šťastné góly, naskočili sme naspäť do zápasu. Zvolen začal chybovať, z čoho sme dali tretí gól. V tretej tretine mali obe mužstvá šance, ale zvíťazila skúsenosť. Mrzí ma to, lebo sme dúfali, že aspoň jeden bod by sme si mohli odniesť."