Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Tipsport Liga

Žilina si odnáša tri body z Piešťan. Po výhre 3:2

Hokejisti Žiliny, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Pre divákov bola najzaujímavejšia prostredná tretina, v ktorej videli štyri góly.

Piešťany 13. novembra (TASR) - Žilinskí "vlci" chceli v Piešťanoch prerušiť svoju nepriaznivú sériu a začali aktívne, no iba po útočné pásmo domácich. Tí vyčkávali a šance sa tak rodili len veľmi ťažko. Po prihrávke Salijiho sa v tutovke ocitol Ručkay, no na Tomeka nevyzrel a pred odchodom do šatní mohol za to domácich potrestať Ri. Huna, no ani na dvakrát pred Rybárom skóre neotvoril.

Druhá tretina už priniesla viac vzruchu. Najskôr neuspel po bekhende Brancis, neskôr nepretlačil puk do siete ani Hrehorčák a prišiel trest. Žilinčania predviedli na začiatku 29. minúty priam ukážkové prečíslenie tri na dva a Drevenák nemohol nedať – 0:1. Domáci sa nepoučili, o polminúty opäť prepadli a ďalšie prečíslenie – tenotkrát dva na jedného premenil Konečný – 0:2. Piešťany zvýšili aktivitu a odmenené boli v 33. minúte. Hrúbku Tomeka potrestal so šťastím Brancis – 1:2. Pred odchodom do šatní prišlo vyrovnanie. Najskôr neuspel Tibenský, z brejku mohol poslať "vlkov" do dvojgólového Ró. Huna, trestuhodné však nastrelil iba obrancu, a tak sa po prihrávke otočil na opačnej strane s pukom Holovič a vyrovnal – 2:2.

Úvod tretieho dejstva bol jasne v réžii domácich, ale Tibenský, Ručkay ani Saliji vo svojich príležitostiach neuspeli, a tak tentokrát trestali hostia. V 55. minúte začali ostreľovať Rybarovu bránu, tri pokusy sa neujali, ale následná dorážka Ró. Hunu po vyrazenom puku už áno – 2:3. Žilina vedenie udržala, dokonca ani nedovolila domácim hru bez brankára a konečne sa tešila z víťazstva.

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
33. Brancis (Brňák), 40. Holovič (Ručkay) – 29. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 29. Konečný (Stupka, Valáček), 56. Ró.Huna (Ri.Huna, Drevenák). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Müllner – Junek, Kacej, vylúčení: 3:4, predsilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1103 divákov

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Mužstvo si moju pochvalu za minútový výpadok v druhej tretine, v ktorej sme dostali dva góly, určite nezaslúži. V závere zápasu sme nepostrážili Ro. Hunu a inkasovali sme. Sú to trestuhodné chyby, po ktorých sme stratili body."

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Hoci sme mali v nohách zápas s dvadsiatkou, ktorý nám zobral plno síl, stretnutie s Piešťanmi bolo pre nás šesťbodové. Hoci hrali výborne v ofenzíve, sme veľmi radi, že sme ho zvládli. Sú to pre nás veľmi cenné tri body."