Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Tipsport Liga

Zvolen porazil Nitru, Košice doma opäť nenašli premožiteľa

Na snímke vpravo Matej Češík (Košice), vľavo Marcel Petran a vzadu brankár Jason Bacashihua (obaja Banská Bystrica) v zápase 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC Košice - HC´05 iClinic Banská Bystrica v Košiciach 10. januára 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta

V zápase o 5. miesto začal boli úspešnejší hokejisti Trenčína, ktorí vyhrali na ľade Popradu.

Košice 10. januára (TASR) - V prvej tretine si obe mužstvá dávali pozor na defenzívu a veľa zaujímavých momentov k videniu nebolo. V 4. minúte ešte pri tvrdej strele Bartánusa nemusel brankár hostí zasahovať, no o dve minúty na to si už poradil s Bicekovou dorážkou. V 9. minúte si Bicek v útočnom pásme počkal na Suju, ktorý však v dobrej príležitosti minul bránku hostí. V 10. minúte vyriešil domáci brankár Melicherčík neprehľadnú situáciu po strele obrancu Čížeka.

Zaujímavejšie dianie priniesla druhá časť. Už po 22. sekundách sa v sľubnej príležitosti ocitol Jenčík, hostia ho však zastavili iba nedovolene. Ten istý hráč sa v následnej presilovke elegantne prekľučkoval pred Bacashihuu, ale skóre neotvoril. Hostia oslabenie zvládli a krátko po ňom mohli ísť do vedenia. Majdan si v útočnom pásme vymenil puk s Tománkom, ale ani on skóre neotvoril. To sa podarilo až Zigovi v 24. minúte, keď pred odkrytou bránkou zužitkoval ideálnu prihrávku Sandgrena - 0:1. V 32. minúte našiel Tománek pred bránkou Handzuša, ale kapitán hostí zblízka netrafil ideálne. V 33. minúte sa k odrazenému puku pred bránkou hostí dostal Bicek a pohotovo vyrovnal. V 34. minúte mohol hosťom vrátiť náskok Tománek, tvrdú strelu bez prípravy však nenamieril presne. O tri minúty na to už domáci viedli. Boltunovu strelu Bacashihua neudržal a nekrytý Hričina pohodlne skóroval - 2:1.

Na snímke dole bodyčekuje Branislav Pavúk (Košice), hore padá Roman Tománek (Banská bystrica ) v zápase 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC Košice - HC´05 iClinic Banská Bystrica v Košiciach 10. januára 2016.

V 45. minúte mohol chybu v obrane hostí využiť Lelkeš, ale po výbornej prihrávke od Vargu nechal vyniknúť brankára Bacashihuu. V tretej tretine pribudli tvrdé osobné súboje a diváci sa mali na čo pozerať. Snahu hostí o vyrovnanie dokumentoval odvážny prienik Kanaďana Basta, ktorý sa však gólom neskončil. V 52. minúte vybojoval Lamper puk pre Matouška, ktorý so sľubnou príležitosťou nenaložil ideálne. V 53. minúte obrana hostí nepostrážila Spilara, ktorý sa po Jenčíkovej prihrávke ideálne uvoľnil a pridal tretí gól domácich. Gólovú poistku mohol krátko na to pridať Lelkeš, ale po krátkom úniku netrafil bránku. Hostia v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, no o početnú výhodu prišli po vylúčení Sandgrena.

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
33. Bicek (Bartánus, Bartoš), 37. Hričina (Boltun, Hrnka), 53. Spilar (Jenčík) - 24. Zigo (Sandgren, Matoušek), rozhodovali: Konc, Lokšík - Gajan, Rovenský, vylúčení: 0:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4005 divákov.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Dnešné stretnutie bolo naozaj výborné. Hrali sme pozorne a disciplinovane v obrane. Súper síce išiel do vedenia, no my sme poctivo pracovali po celý zápas. Verili sme, že to dotiahneme do víťazného konca. Tento zápas sme zvládli a potvrdili sme v ňom našu výkonnosť. Chlapcom za výkon ďakujeme."

Vladimír Országh, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: "Videli sme dobrý zápas. Košice potvrdili výbornú formu a výsledky. Počas celého zápasu výborne korčuľovali, tlačili sa dopredu a boli pozorní vzadu. My sme prišli s cieľom získať nejaké body. Čakali sme na svoje šance. Nejaké aj prišli, dali sme gól a neskôr sme niekoľko príležitostí nepremenili. Musím zároveň povedať, že nás podržal brankár, keďže domáci hrali aktívne. V závere zápasu nám dochádzali sily. Máme nahustený program a toto bol asi šiesty zápas v rade, v ktorom sme hrali na tri formácie. Chlapcov však musím pochváliť. Bojovali až do konca, hoci síl už nemali nazvyš."

XXX

HKM Zvolen - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Do Zvolena prišla veľká návšteva nitrianskych fanúšikov a tí vytrvalo hnali svojich "miláčikov" dopredu. Vo 4. minúte unikla trojica domácich hráčov, ale Semorad nevyslal na bránku tvrdú strelu. Až v 7. minúte sa presadil strelou spomedzi kruhov Klíma. Na opačnej strane hostia využili prvú presilovku, keď sa pred Barošom dobre zorientoval Laliberté. Rovnaký hráč mal veľkú šancu aj v 14. minúte, ale puk neposlal ani do odkrytej bránky. Po tomto góle sa hostia častejšie objavovali pred zvolenskou bránkou, ale bez gólového efektu. V 18. minúte sa strelecky presadil Mráz, ktorý prešiel medzi dvoma nitrianskymi obrancami a pohotovou strelou dostal domácich do vedenia. Po strele Demitersa v závere tretiny zazvonila len ľavá žrdka Trenčanovej bránky.

Na snímke zľava Jan Semorád (Zvolen) a brankár Adam Trenčan (Nitra) v zápase 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen - HK Nitra vo Zvolene 10. januára 2016.

V úvode druhej tretiny sa pred bránku hostí dostal Škvaridlo, brankár však jeho strelu vystihol. V 40. minúte Mráz gólom do šatne zvýšil na 3:1.

Už v deviatej sekunde záverečnej tretiny blafákom prekonal Baroša Laliberté a udržal hostí v hre. O 5 minút neskôr Macík vystrelil od modrej čiary, Stloukal si Baroša položil a zavesil puk pod hornú žrdku bránky - 3:3. Rozhodujúce slovo však napokon mali domáci Zvolenčania, o ich triumfe rozhodol Lukáš Jurík. Hostia v závere hrali 60-sekundovú power-play, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Na snímke sa hráči Zvolena radujú z prvého gólu v zápase 38. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen - HK Nitra vo Zvolene 10. januára 2016

7. Klíma (Bagin, Juraško), 18. Mráz, 40. Mráz (Klhůfek), 51. Lukáš Jurík (Škvaridlo) - 10. Laliberté (Mezei, Slovák), 41. Laliberté (Mezei, Blackwater), 46. Stloukal (Macík). Rozhodovali: Baluška, R. Lauff - Kacej, Návratek, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1263 divákov.

Andrej Podkonický, asistent trénera HKM Zvolen: "Vedeli sme, že Nitra má veľmi dobrý káder, čo aj potvrdila. Zápas bol veľmi dobrý. My sme začali veľmi zle, prvých päť minút sme mali v tretine chaos. Boli sme však produktívni. Druhýkrát sa nám stalo, že sme viedli po dvoch tretinách 3:1 a náskok sme stratili, no bojovnosťou sme dotiahli zápas do víťazného konca."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "Obojstranne pekný a ofenzívny hokej. Prvých päť minút sme súpera nepustili z pásma, ale ak súper dá zo šiestich striel dva góly, tak sa mu hrá dobre. Rozhodla domáca produktivita."

XXX

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Zápas o 5. miesto začal aktívnejšie domáci Poprad. Už v 5. minúte skóroval Kroták, no arbitri jeho gól neuznali. Hostia sa ubránili dvom presilovkám a ešte pred prvou sirénou prepadla ľahká strela D. Nováka za chrbát náhradného brankára Popradu Svobodu.

Aj v druhej tretine dominovali "kamzíci". Najskôr dvakrát zoči-voči Cháberovi neuspel Kroták, no potom prišli chvíle Matúša Paločka, ktorý sa v rozmedzí troch minút presadil hneď dvakrát a Poprad razom vyhrával. Trenčania sa v útočnom pásme ťažko presadzovali a zdalo sa, že rozbehnutých domácich už nezastavia, no na koňa ich dostalo zbytočné vylúčenie popradského beka Fabiana a v 5 minútovej presilovke otočili misky váh na stranu vojakov góly Hatalu s L. Novákom - 2:3.

Radosť hokejistov Trenčína

Poprad nastúpil do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom vyrovnať, no šance "kamzíkov" výrazne narušil šťastný štvrtý gól, ktorý Svobodovi de facto strelil vlastný obranca Šterbák. Trenčínu v ďalšom priebehu stačilo len brániť stredné pásmo a "vojaci" pohodlne držali dvojgólové vedenie. Poprad takmer štyri minúty pred koncom odvolal brankára a celý čas "dusil" súpera vo vlastnej tretine, no bez efektu. Piaty gól nepridal už ani Trenčín, ale stačilo to, aby Podtatrancov predstihol v tabuľke.

23. Paločko (Kroták, Štrauch), 27. Paločko (Fabian, Kroták) - 15. D. Novák (Švec, Toman), 34. Hatala (Petrovický, Hlinka), 37. L. Novák (Dlouhý, Drtina), 50. Gašparovič (Rehák). Rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Smrek, vylúčení: 2:4, navyše: Fabian (Poprad) trest v hre, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1464 divákov

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Dnes sme zrejme urazili šťastenu zbytočným faulom, po ktorom sme dva razy inkasovali. V hre 5 na 5 sme boli pritom lepším tímom, aj prvý gól patril do kategórie lacných. Chýba nam pre zranenie slabín Kostúr, no doplnenie kádra je otázkou vymenovania nového športového riadteľa budúci týždeň."

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Domáci začali veľkým tlakom. Rozhodli presilovky a skrat popradského hráča. Potom sme už len kontrolovali hru."

XXX

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Tempo dôležitého súboja mužstiev zo spodnej časti tabuľky v 1. tretine diktovali domáci. Už vo 4. minúte sa strelecky presadil Skladaný a otvoril gólový účet stretnutia. V 5. minúte mal veľkú príležitosť skalický Bezúch, ale netrafil martinskú bránku. V ďalších minútach mali viac z hry zverenci Ivana Dorniča. V 10. minúte prvá formácia domácich dobre zakombinovala, ale Matejka len opečiatkoval žŕdku skalickej bránky. Potom sa dostali dopredu aj Záhoráci, avšak Zálešáka vychytal Dzubina a Pašek netrafil odkrytú bránku. A tak sa dostal k slovu v 17. minúte kapitán domácich Tabaček a pridal druhý gól.

V druhej tretine bolo 10 minút prakticky na ľade len domáce mužstvo. Z drvivej prevahy, keď hostia sa len bránili a viackrát ich podržal brankár, sa skóre menilo až v polovici zápasu. Po perfektnej akcii prvej päťky bol autorom tretieho gólu Skladaný. Domáci si mysleli, že už je zápas rozhodnutý, zabudli brániť a Skaličania ich za to poriadne potrestali. V 34. minúte skóroval Mickevics a o 35 sekúnd znížil na rozdiel jedného gólu Barák. Martinským hokejistom nepomohol ani oddychový čas - o ďalších 61 sekúnd už bolo vyrovnané, keď sa strelecky presadil opať Barák.

V 43. minúte strelu Pašeka zneškodnil Dzubina. O dve minúty neskôr sa zaskvel Ševela, ktorý sa postavil do umiestnenej strely Dírera a Martinčania sa prebrali z letargie. V 48. minúte sa individuálne presadil Rzavský a vrátil vedenie ma martinskú stranu. V 50. minúte mohol vyrovnať Mickevics, ale mieril vedľa. Hostia sa nevzdávali a v 51. minúte mohli Martinčania poďakovať iba Dzubinovi, že neinkasovali po strele Brendla. Potom sa na ľade rozpútal veľký boj o každý puk. Domáci sa však nenechali zaskočiť a zvládli aj záver. O ich cennom víťazstve definitívne rozhodol v 59. minúte Galamboš.

4. Skladaný, 17. Tabaček (Galamboš), 30. Skladaný (Matejka, Galamboš), 48. Rzavský, 59. Galamboš (Pokrivčák) – 34. Mickevics (Brendl), 35. Barák (Reichel, Zálešák), 36. Barák (Pašek, Jankovič). Rozhodovali: Müllner, Schukies (Nem.) – Korba, Šefčík, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 2400 divákov.

Ivan Dornič, tréner Martina: "Po výbornom výkone v Trenčíne sme začali aj dnes veľmi dobre. Príchod Nemčeka a Kentoša zvýšil konkurenciu v mužstve. Dostali sme sa do trojgólového vedenia, ale potom namiesto jednoduchého riešenia a streľby sme chceli hrať exhibíciu. Súperovi sme prihrali na prvý gól a Skalica naše tri hluché minúty, keď sme prestali korčuľovať, využila na vyrovnanie. V kabíne sme si povedali po druhej tretine tvrdšie slová a som rád, že sme pokazené v poslednej tretine napravili."

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Pol zápasu sme boli slabším mužstvom a prehrávali sme už 0:3. Prvý gól nás postavil na nohy. Rýchlo sa nám potom podarilo vyrovnať. V tretej tretine za stavu 4:3 pre domácich sme trafili len žŕdku. Keď sme už chceli hrať power-play, spravili sme zbytočnú chybu a zápas sme prehrali."

XxX

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

V priemernom stretnutí boli aktívnejší hostia a v 8. minúte sa ujali vedenia. Handlovský nahodil puk od mantinelu pred bránu, odkiaľ ho pretlačil do siete pomedzi Rybárove nohy Homér. Domáci dali o sebe vedieť až v závere prvej časti, keď najskôr Beluš trafil spomedzi kruhov hornú žŕku a neskôr Piešťany nezvládli prečíslenie traja na jedného.

V úvode druhého dejstva sa najskôr domáci dožadovali faulu na Filipa, no rozhodca nechal pokračovať v hre, z pravého kruhu vystrelil Handlovský, Rybár jeho strelu vyrazil betónom iba k Ťavodovi, ktorý poslal hostí do dvojgólového vedenia. Piešťanci následne pritvrdili a súboje sa začali dohrávať na oboch stranách. V 36. minúte sa dočkali aj domáci, keď Šimíček nahodil puk pred Tomeka a Tomčák ho nakoniec dostal do siete – 1:2.

V záverečnej časti sa domáci snažili vyrovnať a vytvorili aj niekoľko závarov pred Tomekom, no hosťujúci gólman svojich podržal. Keď svoju tutovku nezúžitkoval po prihrávke spoza brány ani Tibenský, prišiel zákonitý trest. Piešťany odvolali brankára a Švec so Stupkom gólmi do prázdnej brány spečatili výhru hostí v šesťbodovom zápase v pomere 4:1.

36. Tomčák (Šimíček, Hrehorčák) - 8. Homér (Handlovský, Stupka), 22. Ťavoda (Handlovský, Škoda), 58. Švec (Ježek, Handlovský), 60. Stupka (Ťavoda, Handlovský). Rozhodovali: Štefík, Jonák – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1006 divákov