< sekcia Tipsport Liga

TEL: Dvoma zápasmi odštartuje v stredu štvrťfinále play off

Na snímke hráči HK Poprad sa tešia po vstrelení gólu. Foto: TASR - Roman Hanc

Vlani najvyššiu súťaž nedohrali, zástupcovia klubov v marci rozhodli o jej predčasnom ukončení pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu.

Bratislava 30. marca (TASR) - V stredu odštartuje dvoma duelmi hlavná fáza Kaufland play off Tipos extraligy v hokeji. Štvrťfinálové boje sa začnú v Bratislave, Slovan bude o postup bojovať proti Nitre. V ten istý deň otvoria aj sériu medzi Popradom a Detvou. O dva dni neskôr sa v prvom dueli stretne víťaz základnej časti zo Zvolena s Novými Zámkami a Michalovce nastúpia proti Trenčínu. Hrá sa na štyri víťazné zápasy.

Vo štvrťfinálových, semifinálových a finálových zápasoch sa prvé tri zápasy série budú v prípade remízy predlžovať 20 minút, hrať sa bude 5 na 5. Ak sa nerozhodne, nasledovať bude séria piatich nájazdov. V prípade štvrtého zápasu série, ak v nej bude stav 1:2 alebo 2:1, platí to isté ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Ak však bude stav 3:0 resp. 0:3, bude sa v prípade predĺženia hrať 5 na 5 až do rozhodnutia bez nájazdov. Rovnaký scenár potom platí aj pre zápasy číslo 5 až 7.

Pred štartom štvrťfinále sa štyri tímy stretli v predkole play off. Trenčín v ňom vyradil Banskú Bystricu 3:1 na zápasy, rovnakým pomerom skončila aj séria Nových Zámkov z Košicami.

V tejto sezóna platia plávajúce termíny až od semifinále, ktoré je na programe najskôr 16. apríla a podľa vývoja sérií sa určí aj termín finále. Majster SR bude známy najneskôr 13. mája. Zápasy vo vyraďovačke sa budú hrať so špeciálnymi pukmi s logom play off, originálny dizajn dostanú aj puky pre finále. Opäť sa bude udeľovať Zlatá korčuľa pre najužitočnejšieho hokejistu. Naposledy ju v roku 2019 získal Samuel Buček v drese Nitry, ktorý bude teraz hájiť farby Slovana.

Vlani najvyššiu súťaž nedohrali, zástupcovia klubov v marci rozhodli o jej predčasnom ukončení pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu.

Termíny štvrťfinále play off:HK Poprad – HC Detva a Slovan Bratislava – HK Nitra (31. marca, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. apríla)
HKM Zvolen – HC Nové Zámky a Dukla Ingema Michalovce - Dukla Trenčín (2., 3., 6., 7., prípadne 9., 11. a 13. apríla)

semifinále:

1. vs. 4 (16., 17., 20., 21., prípadne 24., 26. a 28. apríla)
2. vs. 3 (18., 19., 22., 23., prípadne 25., 27. a 29. apríla)

finále:

(2., 3., 5., 7., prípadne 9., 11. a 13. mája)

pozn.: Pre semifinále a finále platia plávajúce termíny, pričom platí zásada dvojdňového voľna po poslednom zápase série predošlého kola.