< sekcia Tipsport Liga

TEL: HK Nitra zdolal HC Košice v 3. kole

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Košice v závere síce ešte znížili zásluhou Campbella, no vyrovnať už nedokázali.

Nitra 23. septembra (TASR) - Hokejisti Nitry získali v 3. kole Tipos extraligy prvé body v sezóne. Na domácom ľade zdolali Košice 3:2. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1. Duel sa zlomil až v 3. tretine, kedy sa “Corgoni” presadili dvakrát.

Najskôr v 50. minúte prekonal Košarišťana premiérovým gólom v drese Nitry Gajdoš. V 57. minúte zvýšil na 3:1 peknou strelou Solenský. Košice v závere síce ešte znížili zásluhou Campbella, no vyrovnať už nedokázali.

3. kolo TEL:

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Hrnka (Holešinský, Švarný), 50. Gajdoš (Hrnka), 57. Solenský - 14. Leskinen (Watling), 59. Campbell (Olsson, Chovan). Rozhodovali: Baluška, Výleta - Frimmel, Hercog, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 3022 divákov

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, J. Štefanka ml., Donaghey, Gajdoš, Švarný, L. Pánik – Krivošík, Myklucha, Holešinský – Solenský, Buncis, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, Molnár – Knies, Šramaty, Lacka - Pekarčík

Košice: Košarišťan – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Romančík, A. Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň