< sekcia Tipsport Liga

TEL: HK Poprad angažoval obrancu Novajovského

Na snímke postupová radosť hráčov Popradu po víťazstve 3:1 v šiestom zápase semifinále Kaufland play off Tipos extraligy v hokeji HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce v Poprade 24. apríla 2021. Foto: TASR - František Iván

Pre 31-ročného obrancu pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po šiestich sezónach, ktoré strávil v Poľsku.

Poprad 7. júna (TASR) - Slovenský hokejový obranca Peter Novajovský sa stal hráčom extraligového Popradu. Klub o tom informoval prostredníctvom videa na sociálnych sieťach.

Pre 31-ročného obrancu pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po šiestich sezónach, ktoré strávil v Poľsku. Prvú polovicu z tohto obdobia strávil v Krakove, uplynulé tri ročníky odohral vo farbách GKS Tychy. V najvyššej slovenskej súťaži už nastupoval za slovenskú "dvadsiatku," Slovan Bratislava, Banskú Bystricu, Zvolen i Trenčín. Celkovo v nej odohral 193 stretnutí, v ktorých získal 34 kanadských bodov za 15 gólov a 19 asistencií.

"S pánom Jurinyim som bol v priebežnom kontakte už možno posledné tri roky a aj s rodinou som cítil, že je čas sa vrátiť naspäť na Slovensko. Aj napriek tomu, že som mal na ďalšiu sezónu zmluvu v Tychách, tak Poprad mal o mňa záujem. Popradské vedenie sa s klubom dohodlo na tom, že ma uvoľnili. Do Popradu som prišiel aj preto skôr, aby som sa čo najlepšie pripravil na novú sezónu a pomohol mu počas sezóny. Čo sa týka mojich cieľov, tak hlavné je prežiť sezónu bez zranení a byť platným hráčom. Tímové ciele sú vždy tie najvyššie. V Poľsku som štyrikrát vyhral titul a chcel by som v tom pokračovať," uviedol Novajovský.