< sekcia Tipsport Liga

TEL: Slovan Bratislava zdolal Trenčín v dohrávke 8. kola

Na snímke zľava strelec gólu Jakub Urbánek, Dalibor Bortňák a Patrik Maier (všetci Slovan) v dohrávke 8. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 12. januára 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovan otvoril skóre v 6. minúte, keď Urbánek v presilovej hre zužitkoval prihrávku spoza bránkovej čiary a prekonal Valenta

Bratislava 12. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšej domácej dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 4:3 po samostatných nájazdoch.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:3 pp a sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Urbánek (O'Donell, Bortňák), 10. Bortňák (Urbánek), 30. Jendek (Sersen), rozh. sam. nájazd Urbánek - 7. Bezúch (Ackered), 28. Reddick (Okuliar, Chromiak), 29. Hecl (Bezúch). Rozhodovali: Kalina, T. Orolín – J. Konc ml., Durmis, vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Slovan: Parks – Beňo, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Maier – O'Donnell, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Jendek, Urbánek, Ožvald – Lepskii, Lukošík, Uram

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Švec, Starosta, Rehuš, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Kettunen, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Kukuča, Haščák, Sádecký – Ferényi

Na snímke zľava v popredí Nerijus Ališauskas (Slovan), Kruise Reddick (Trenčín) a brankár Slovana Tyler Parks v dohrávke 8. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 12. januára 2021 v Bratislave.

Slovan otvoril skóre v 6. minúte, keď Urbánek v presilovej hre zužitkoval prihrávku spoza bránkovej čiary a prekonal Valenta. Hostia odpovedali už o niekoľko desiatok sekúnd neskôr a takisto v presilovke, v ktorej vyrovnal strelou z prvej Bezúch. Domáci si prinavrátili vedenie v polovici prvej tretiny a tentoraz sa presadili v oslabení, Urbánek a Bortňák si vymenili pozície z úvodného zásahu a druhý menovaný upravil na 2:1.

Na snímke vľavo Marek Hecl (Trenčín) a vpravo Antonio Ožvald (Slovan) v dohrávke 8. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 12. januára 2021 v Bratislave.

Trenčania otočili vývoj duelu v krátkom časovom slede v druhom dejstve. V 28. minúte najprv v ďalšej presilovke vyrovnal z dorážky Reddick a o minútu neskôr Bezúch našiel Hecla, ktorý švihom vystrelil a poslal hostí dokonca do vedenia. Radosť však Dukle vydržala iba 35 sekúnd, na 3:3 dal Jendek, s ktorého strelou zápästím si neporadil Valent.

Remízový stav vydržal celú tretiu tretinu. Neujali sa pokusy hosťujúcich Bezúcha ani Chromiaka, strelu druhého menovaného v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrazil Parks a puk odpratal do bezpečia Valach. Rozuzlenie neprišlo ani v predĺžení, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Urbánek.