Quantcast
< sekcia Tipsport Liga

TEL: Trenčín angažoval útočníka Petráša zo Žiliny

Na snímke zľava Patrick Kudla, Juraj Bezúch a Samuel Krajč (všetci HK Dukla Trenčín) oslavujú gól v 3. zápase kvalifikácie o postup do play off Tipos extraligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC '05 Banská Bystrica 19. marca 2022 v Trenčíne. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Petráš má za sebou individuálne vydarenú sezónu 2021/2022, ktorú odohral v drese klubu Vlci Žilina v druhej najvyššej súťaži - Slovenskej hokejovej lige (SHL).

Trenčín 4. mája (TASR) - Slovenský hokejový útočník Šimon Petráš sa stal hráčom HK Dukla Trenčín. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Petráš má za sebou individuálne vydarenú sezónu 2021/2022, ktorú odohral v drese klubu Vlci Žilina v druhej najvyššej súťaži - Slovenskej hokejovej lige (SHL). V 57 zápasoch nazbieral 73 kanadských bodov za 39 gólov a 34 asistencií. Stal sa najlepším strelcom súťaže a v kanadskom bodovaní skončil druhý za Danielom Štumpfom zo Skalice (78). Pre 26-ročného krídelníka ide o tretie pôsobisko v slovenskej extralige. V dresoch Košíc a Slovana Bratislava v nej doteraz odohral celkovo 140 zápasov so ziskom 23 bodov (11+12).