< sekcia Tipsport Liga

TEL: V šatni Spišiakov zavládlo po víťazstve v B. Bystrici sklamanie

Na snímke vpravo Aurel Nauš (HC Grotto Prešov), uprostred brankár Filip Surák a vľavo Dávid Romaňák (HK Spišská Nová Ves) v dohrávke 35. kola hokejovej Tipos extraligy HC Grotto Prešov – HK Spišská Nová Ves v piatok 4. marca 2022 v Prešove. Foto: TASR – Milan Kapusta

Spišská Nová Ves skončila po základnej časti Tipos extraligy na siedmej pozícii a stretne sa v kvalifikácii o účasť v play-off s Prešovom.

Banská Bystrica 14. marca (TASR) – Hokejisti Spišskej Novej Vsi po nedeľnom víťazstve v Banskej Bystrici 3:2 sedeli dlhšie v šatni a sledovali i emotívne prežívali samostatné nájazdy v Michalovciach, kde hral Poprad. Ak by ich totiž zvládli Zemplínčania, tešili by sa z priameho postupu do play-off. Napokon sa radovali Podtatranci a tak počiatočné nadšenie Spišiakov vystriedal smútok.

"Boli sme všetci v šatni po zápase napätí a sledovali nájazdy Popradčanov v Michalovciach. Bohužiaľ, Podtatranci vyhrali, gratulujem im. Nič nám teraz nezostáva, budeme bojovať aj v predkole, teda v kvalifikácii,“ povedal na pozápasovom brífingu v Banskej Bystrici útočník Spišiakov Lukáš Hamráček, ktorý strelil dôležitý druhý gól mužstva v tretej tretine. K duelu pod Urpínom dodal: „Bol napínavý až do samého konca. Ukázali sme charakter i silu tímu, keď sme zápas otočili z 0:1 na 3:1 v náš prospech. Máme radosť z výhry 3:2, len škoda, že nám o kúsoček ušlo šieste miesto zaručujúce účasť v play-off.

Nováčika súťaže nakopol pod Urpínom najmä vyrovnávajúci gól Branislava Rapáča, ktorý tečoval puk v presilovke po strele Salitura. „Bolo dôležité, že sme vyrovnali v presilovke. Pre nás sú to Vianoce využiť presilovku. Chvalabohu stalo sa tak v dôležitom zápase a verím, že sa od toho odrazíme,“ prezradil 28-ročný spišskonovoveský kapitán s reprezentačnými skúsenosťami a pokračoval: „Kovid nás veľmi zastavil. Je toho na nás veľa. Povedali sme si však, že dáme do zápasu všetko, kým je šanca na 6. miesto. Dali sme do toho sto percent, chvalabohu to vyšlo a vyhrali sme. Najmä do druhej tretiny sme nastúpili úplne inak, v tej prvej sme boli trošku zaskočení, Bystrica bola lepšia, mala mnoho šancí. Veľa chalanov hralo prvýkrát takýto dôležitý zápas. Bolo cítiť trošku nervozity. Až v druhej, tretej tretine to z nás opadlo, začali sme viac jazdiť, dohrávať súboje a už to išlo.“

Po výhre v Banskej Bystrici tréner Spišskej Novej Vsi Miroslav Mosnár priznal, že hráči aj realizačný tím sledovali priebežne výsledok duelu v Michalovciach: „V prvej tretine sme boli pod tlakom, domáci bol aktívnejší. My sme hrali veľmi staticky, boli sme roztiahnutí cez útočné, stredné pásmo až po modrú čiaru. V druhej tretine sme to zlepšili, začali sme viac napádať, bolo to aj rozkúskované presilovkami, oslabeniami. Niektorí hráči boli viac vyťažení, iní menej, nebolo to také kompaktné. V tretej tretine sme už sledovali aj výsledok popradského zápasu v Michalovciach, hralo sa takticky, na nejaké vyčkávanie. Mali sme šťastie, že sme dali druhý gól a potom aj ten tretí, to bolo fajn. Súper to potom zdramatizoval na 2:3, ale ustáli sme to posledných 22 sekúnd, zabojovali a tešíme sa z víťazstva u silného súpera. Potom sme v šatni čakali, či to Poprad zvládne, nemali sme to vo svojich rukách. Chýba nám napokon jeden bod, ktorý sme možno už cez sezónu stratili a ani nám to vtedy tak neprišlo. Taký je šport. My sme mali kovidové pauzy, tie výkony neboli vždy kompaktné, ale pred sezónou by bolo siedme miesto výborné.“

Spišská Nová Ves skončila po základnej časti Tipos extraligy na siedmej pozícii a stretne sa v kvalifikácii o účasť v play-off s Prešovom. Začína doma v stredu a vo štvrtok, odvety sú na programe cez víkend na Šariši. Pôjde o východniarske derby. „Proti Prešovu bude rozhodovať disciplína a strely na bránku. Musíme byť efektívni. Pôjde o východniarske derby, myslím si, že bude napínavé a tešíme sa už na túto sériu,“ poznamenal 26-ročný odchovanec spišskonovoveského hokeja Hamráček.