< sekcia Tipsport Liga

Slovan sa dohodol na predĺžení zmluvy s útočníkom Zigom

Na archívnej snímke Tomáš Zigo. Foto: TASR/Michal Svítok

Tomáš Zigo začal svoju hokejovú kariéru v Banskej Bystrici, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami.

Bratislava 4. septembra (TASR) - Vedenie HC Slovan Bratislava sa dohodlo na predĺžení zmluvy o jeden rok s útočníkom Tomášom Zigom. Informoval o tom klubový web.

Zigo začal svoju hokejovú kariéru v Banskej Bystrici, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Od sezóny 2012/2013 pravidelne nastupoval za A-tím Banskej Bystrice, kde si ho po dobrých výkonoch všimlo vtedajšie vedenie Slovana a ponúklo mu v sezóne 2016/17 ročný KHL kontrakt. Talentovaný útočník v Slovane vtedy odohral 29 zápasov s bilanciou štyri góly a štyri asistencie. Tú istú sezónu dohral za Bystricu, kde sa tešil z prvého majstrovského titulu.

V máji 2017 zamieril Zigo do Hradca Králové, kde podpísal ročný kontrakt. Pre zranenia sa mu však nepodarilo trvalejšie udržať v ambicióznom prvom tíme Hradca a chvíľu hosťoval v druholigovej Slavii Praha. Nasledujúcu sezónu sa vrátil do Banskej Bystrice, kde opäť pookrial a získal svoj druhý majstrovský titul. S reprezentáciou štartoval na dvoch svetových šampionátoch (2017 v Nemecku a 2019 na Slovensku).

V sezóne 2019/2020 si vytvoril osobné maximum, v 51 zápasoch získal 49 kanadských bodov (27 gólov, 22 asistencií) a výraznou mierou prispel k dobrému umiestneniu Slovana v prerušenej sezóne.