< sekcia Tipsport Liga

Zámčania sú nastavení na ďalšie prekvapenie, Oremus sa má na pozore

Na snímke tréner HKM Zvolen Peter Oremus počas zápasu 22. kola hokejovej Tipos extraligy HC 07 Detva - HKM Zvolen 13. decembra 2020 v Detve. Foto: TASR - Ján Krošlák

Zvolenčania si po poslednom zápase v základnej časti nastavili tréningový cyklus a hráči dostali priestor aj na odpočinok.

Zvolen/Nové Zámky 1. apríla (TASR) - Hokejisti Nových Zámkov rešpektujú silu Zvolena, ale po vyradení Košíc v predkole Kaufland play off Tipos extraligy chcú pripraviť prekvapenie ďalšiemu favoritovi. Víťaz základnej časti spod Pustého hradu však vie o silných stránkach súpera, ktoré si ešte v najbližších hodinách plánuje rozobrať.

Zvolen si pred štvrťfinále užil desaťdňovú pauzu, zatiaľ čo Zámčania tuho bojovali o účasť v osmičke. "Aký to bude mať vplyv, ukáže určite prvý zápas. Tým, že sme hrali s Košicami, tak emócie a to všetko máme v žilách. A okrem hráčov aj my tréneri. Vplyv to môže mať, sám som zvedavý, ako sa to prejaví," povedal pre TASR asistent trénera Nových Zámkov Marek Dubec.

Tréner Zámčanov Gergely Majoross spolu so svojimi kolegami nedáva dôraz na prvý zápas v sérii, ktorý by Zámčanom mohol nastaviť zrkadlo, ale chcú v ňom uspieť. "Ak sa to nepodarí, tak uvidíme, čo séria prinesie. Aj s Košicami sme prehrali prvý zápas. Neboli sme favorit a trikrát za sebou sme potom zvíťazili. Myslím si, že sme dobre nastavení. V závere sezóny sme dokázali poskladať päťky tak, že si sadli. Máme dobrých brankárov a dobrého trénera, ktorý je skvelý stratég," dodal Dubec.

Zámčania nemali pred sériou s Košicami sebavedomé vyhlásenia a pred zápasmi so Zvolenom tiež kladú dôraz na pokoru. Dubec pre TASR uviedol, že kabína mužstva nie je sebavedomejšia ako na konci základnej časti: "Nepovedal by som, že to je niečo iné. Práveže my sme ani v sérii s Košicami neboli prehnane sebavedomí. Ale na ľade a na hráčoch bolo vidieť, že to idú skúsiť. Neboli tu reči, že nemáme čo stratiť a podobne, my sme chceli cez Košice prejsť. Niečo z nás spadlo a chceme prekvapiť aj teraz."

Zvolen je však víťaz základnej časti a Dubec vie, že pred HKM je jasný cieľ: "Samozrejme, Zvolen má výborný káder a netají sa tým, že bude útočiť na titul. Ak by nehrali finále, boli by sklamaní. Ale my sme nastavili atmosféru v klube tak, že nechceme malé ciele, nehovoríme pred sériou, že Zvolen musí a my môžeme. Toto u nás nepočujete. Naozaj sme dobre nastavení a môžeme byť úspešní aj v tejto sérii."

Postup Zámkov cez Košice u jeho štvrťfinálového súpera zarezonoval, a preto sa má tréner Peter Oremus na pozore: "Nové Zámky ukázali kvalitu, trikrát zdolali Košice, ktoré sú stále klub zvučného mena, a nebolo to jednoduché. V prvom rade však my musíme nadviazať na to, čo sme ukázali doteraz."

Zvolenčania si po poslednom zápase v základnej časti nastavili tréningový cyklus a hráči dostali priestor aj na odpočinok. Zdravotný stav mužstva je v poriadku, všetci hráči sú v tréningovom procese, čo Oremusa teší. "Mali sme priestor na to, aby sme po prestávke čo najrýchlejšie dokázali nadviazať na veci, ktoré nám fungovali, a chceme ich ukázať už v prvom zápase. Ide o adekvátnu výkonnosť, správne riešenia situácií a stopercentný prístup každej formácie. Nemám obavy z dlhej prestávky. Máme dostatočné skúsené mužstvo, ktoré pozná systém a vie, čo v ktorom momente robiť. Verím, že budeme dobre pripravení na každé jedno striedanie," dodal Oremus pre klubový web.

Tréner Zvolena sa spolieha okrem veľkej individuálnej kvality, ktorú má k dispozícii, aj na silu kolektívu: "Počas celej doterajšej sezóny bol v kabíne maximálny pokoj. Som zástanca toho, že keď aj niečo nevyjde, stále sme tu ostatní na to, aby sme sa ho zastali. To musí byť v tejto fáze ešte stokrát lepšie. Každé víťazstvo dosiahneme len spoločnou prácou. Keď niekto urobí chybu, spoluhráč ju napraví. O tom je kolektív, to ho robí silnejším. Takýto prístup musíme odovzdať v každom zápase."