< sekcia Trenčiansky kraj

Bánovská nemocnica ukončila režim centrálneho triedenia pacientov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Aktuálne sú v prevádzke všetky oddelenia a všetky príjmové a špecializované ambulancie, ktoré fungujú v štandardnom režime.

Bánovce nad Bebravou 24. júna (TASR) - Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov pri svojom vstupe. Reagovala tak na uvoľňovanie opatrení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

"Momentálne sa triáž v bánovskej nemocnici pred vstupom do nemocnice nevykonáva. Pacienti sú upozornení, že do budovy môžu vstupovať len s rúškom a majú k dispozícii dezinfekciu na ruky. Na jednotlivých ambulanciách a oddeleniach potom podpíšu čestné prehlásenie ohľadom pobytu v zahraničí a svojej epidemiologickej anamnézy," uviedla v stredu riaditeľka Nemocnice Bánovce Mina Bobocká.

Týmto opatrením podľa nej vyšla nemocnica v ústrety pacientom, zrýchlilo sa ich vybavovanie, pričom sú zachované základné preventívne opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19.

Nemocnica zaviedla opatrenia, ktoré sa týkali organizácie a chodu nemocnice, s cieľom ochrániť zamestnancov a pacientov pred šírením nového koronavírusu ešte pred vládnym vyhlásením krízového stavu, ktoré bolo 12. marca. Aktuálne sú v prevádzke všetky oddelenia a všetky príjmové a špecializované ambulancie, ktoré fungujú v štandardnom režime.