< sekcia Trenčiansky kraj

Festival Pri trenčianskej bráne bude bez plastov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Podľa hovorkyne Trenčína Eriky Ságovej medzi najväčšie magnety festivalu budú patriť koncerty Jany Kirschner, kapely Billy Barman i speváka rusínskych ľudových piesní Štefana Šteca.

Trenčín 5. septembra (TASR) - Tradičný jarmok remeselníckych výrobkov, jedlo, burčiak a pestrý kultúrny program prinesie od piatka do nedele (6. – 8. 9.) na trenčianske Mierové námestie festival Pri trenčianskej bráne. Novinkou na festivale budú triediace stanice na odpad a snaha o elimináciu plastového odpadu.

Podľa hovorkyne Trenčína Eriky Ságovej medzi najväčšie magnety festivalu budú patriť koncerty Jany Kirschner, kapely Billy Barman i speváka rusínskych ľudových piesní Štefana Šteca. Prvýkrát bude na festivale česká kapela Frajara Putika, ktorá prinesie kombináciu balkan beats, ska, reggae, swingu a troška aj blues.

„Tí, ktorí uprednostnia pokojnejšiu hudbu, si vyhliadnu Swing Society Orchestra, ktorí zahrajú najväčšie hity Františka Krištofa Veselého. Priaznivci dychovej hudby sa môžu tešiť na koncert Textilanky a Drietomanky. Na pódiu sa predstavia aj majster sveta v hre na heligónke Patrik Kováč a sestry Bacmaňákové,“ uviedla Ságová.

Vo folklórnej časti festivalu sa predstavia súbory Kornička, Radosť, Družba a Seniorklub Družba, ich hosťom bude bratislavský súbor Živel. V nedeľnom detskom programe sa okrem Korničky a Radosti predstavia Mladosť z Považskej Bystrice a Kopaničiarik z Myjavy. „,Skrátka' neprídu ani milovníci divadla, predstavenia sú pripravené nielen pre deti, ale aj pre dospelých,“ doplnila hovorkyňa.