Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Trenčiansky kraj

Klátova Nová Ves chce zvýšiť kapacitu materskej školy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Náklady na realizáciu stavebných prác odhadla obec na 277.222,40 eura bez dane z pridanej hodnoty.

Klátova Nová Ves 14. júna (TASR) - Obec Klátova Nová Ves v okrese Partizánske chce zvýšiť kapacitu miestnej materskej školy (MŠ), rekonštrukciou chce i znížiť energetickú náročnosť objektu. Dodávateľa prác hľadá cez verejnú súťaž, náklady odhadla na viac ako 277.000 eur.

"Predmetom projektu je rekonštrukcia a obnova priestorov bloku MŠ s realizáciou zateplenia, relevantnej výmeny okien vrátane potrebných zmien a úprav s prihliadnutím na energetické a technické zlepšenie objektu bez zásadných stavebných zásahov a úprav," priblížila samospráva obce v oznámení, ktoré zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Úpravami obec podľa nej sleduje vytvorenie priestorov pre najmenšie deti, zároveň zlepšenie technického stavu objektu. Okrem zateplenia a výmeny okien ide i o inštaláciu tepelného čerpadla ako zdroja ústredného kúrenia a prípravy teplej úžitkovej vody a výmenu osvetlenia za úsporné LED.

Náklady na realizáciu stavebných prác odhadla obec na 277.222,40 eura bez dane z pridanej hodnoty. Ako kritériá pre výber víťaza súťaže určila najnižšiu ponúknutú cenu a lehotu výstavby.

Rekonštrukčné práce chce samospráva financovať z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR, účinnosť zmluvy o dielo v tejto súvislosti podmienila schválením žiadosti o pridelení financií z mechanizmu.