< sekcia Trenčiansky kraj

Leto v Bojniciach spestria ohňové šou či rozprávkové predstavenia

Pohľad na Bojnický zámok, archívne foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

V bezprostrednej blízkosti amfiteátra nájdu obyvatelia či turisti i remeselníkov v Uličke remesiel.

Bojnice 29. júna (TASR) - Leto v Bojniciach bude opäť patriť i nočným ohňovým šou či rozprávkovým predstaveniam. Pripravili ich Sokoliari Aquila, ktorí na svojom amfiteátri nad Bojnickým zámkom predvedú i lety rôznych dravcov.

"Počas tejto sezóny sme si pre návštevníkov pripravili klasické sokoliarske vystúpenia, počas ktorých majú možnosť vzhliadnuť lety rôznych dravcov, sokolov, myšiakov, výra, orla, kondora. Počas dňa sa tieto striedajú s vystúpeniami Divadla NAtraKY, ktoré si pripravilo niekoľko rozprávkových predstavení," načrtol pre TASR vedúci sokoliarov Jozef Tomík.

Okrem spomínaných vystúpení podľa neho pripravili pre verejnosť sokoliari i nočné ohňové šou, ktoré budú počas júla a augusta vždy v stredu od 21.00 h. "Tento rok sme ich zamerali na tému orient, kde sa budú môcť ľudia na čom zabaviť, keďže tam pôjde o paródie v orientálnom štýle," spresnil.

V bezprostrednej blízkosti amfiteátra nájdu obyvatelia či turisti i remeselníkov v Uličke remesiel. "Zároveň nás môžu návštevníci vidieť i na Trenčianskom hrade, kde počas tejto sezóny hráme povesť z knihy Trenčianske povesti, ktorá je o Sokolovej skale," dodal Tomík.