< sekcia Trenčiansky kraj

V Parku miniatúr v Podolí pokrstili maketu hradu Beckov

Hrad Beckov, ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Stavba modelu hradu Beckov v mierke 1:50 trvala Rudolfovi Kucmenovi rok.

Podolie 9. augusta (TASR) - V Parku miniatúr v Podolí v okrese Nové Mesto nad Váhom dnes popoludní pokrstili maketu hradu Beckov. Je 51. exponátom parku, v ktorom sa uskutočnil aj ďalší program.

Stavba modelu hradu Beckov trvala Rudolfovi Kucmenovi rok, postavil ho v mierke 1:50 a jeho hodnota sa blíži k 10.000 eurám. "Stavbu modelu financovalo zo svojich zdrojov občianske združenie (OZ) Matúšovo kráľovstvo, finančne prispelo OZ Hrad Beckov prevádzkujúce národnú kultúrnu pamiatku hrad Beckov," informovala Mária Zuzaniaková z Matúšovho kráľovstva.

Krst hradu Beckov je súčasťou popoludňajšieho a nočného programu v Parku miniatúr. "Návštevníci sa ešte dnes môžu tešiť na šermiarske turnaje či súťaže pre deti, vo večerných až nočných hodinách na prehliadky s legendami a výkladom o našich modeloch. Dnešný deň zakončí ohňová šou," dodala Zuzaniaková.

Park miniatúr oslavuje v tomto roku 10. výročie svojho vzniku. Prvým modelom v areáli bol hrad Branč, najväčšou miniatúrou je model Holíčskeho zámku, najznámejším modelom Čachtický hrad. K raritám parku patria aj miniatúry drevených kostolíkov, rozhľadní a chát z celého Slovenska.