Quantcast
< sekcia Trenčiansky kraj

Medzinárodný folklórny festival predstavil program

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Samotný program festivalu otvorí v piatok program Veľký svet malým ľuďom, ktorý je určený žiakom základných a stredných škôl.

Myjava 25. mája (TASR) - Po dvoch rokoch sa Medzinárodný folklórny festival MYJAVA uskutoční bez obmedzení v termíne 15. až 19. júna. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.

Predohrou k hlavným programom 62. ročníka festivalu bude otvorenie výstavy s názvom Sedemdesiat sukieň mala v SNM - Múzeu Slovenských národných rád v Myjave. To je naplánované na stredu 15. júna. "Pôjde o výstavu zo zbierkového fondu Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne, ktorá návštevníkom predstaví tradičný i moderný prístup k slovenskému folklóru prostredníctvom súčasného umenia," informoval hovorca.

Samotný program festivalu otvorí v piatok program Veľký svet malým ľuďom, ktorý je určený žiakom základných a stredných škôl. Sobota sa začne Jarmekom pot mijafskú vežu na Námestí M. R. Štefánika. "Hlavné programy v amfiteátri sa v prvý víkendový deň začnú krátko po 16.00 h premietaním regionálneho programu zo Záhoria s názvom Staraua sa maci má, de mi Pán Búh místa dá," uviedol Hrin.

Posledný festivalový deň sa začne o 10.00 h misijnými bohoslužbami. "Záverečný galaprogram s názvom Kopaničiari bude venovaný výročiam myjavských súborov. Na pódiu sa predstavia Detský folklórny súbor Kopaničiarik, Folklórny súbor Kopaničiar, Folklórny súbor Kopa a Folklórna skupina Kýčer z Turej Lúky," informoval hovorca podujatia.

Ako doplnil, počas festivalu bude možné ako po iné roky prespať v športovej hale. Bližšie informácie o festivale sú dostupné www.mffmyjava.sk. Festival sa uskutoční s podporou Fondu na podporu umenia a Trenčianskeho samosprávneho kraja.