< sekcia Trenčiansky kraj

NA KOĽAJ NAUKLADALI PREKÁŽKY: Polícia prípad vyšetruje

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zo spáchania skutkov sú podozrivé maloleté resp. mladistvé osoby.

Stará Turá 11. februára (TASR) – Železničná polícia vyšetruje v okolí Starej Turej viacero prípadov, keď páchatelia naukladali na koľaj pred jazdou vlaku prekážky. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička.

O prekážkach na železničnej trati informovalo i mesto Myjava. "Do oceľovej tyče, ktorá bola zapichnutá v koľajisku, narazil vlak 24. januára, 3. februára narazil do drevených dosiek naukladaných na trať a 7. februára pre zmenu do naukladaných paliet," uviedlo mesto na sociálnej sieti.

V Trenčianskom kraji sa sporadicky vyskytujú takéto prípady, väčšinou k nim dochádza v období prázdnin alebo v dňoch mimoškolského vyučovania. Zo spáchania uvedených skutkov sú podozrivé maloleté resp. mladistvé osoby.

"Železničná polícia apeluje na rodičov, aby svoje deti naučili, že železnica nie je v žiadnom prípade miestom na hranie. Rodičia by mali dôsledne deťom vysvetliť, čo môžu takéto riskantné hry znamenať, ako sa môže zdanlivo nevinná hra skončiť až tragicky," uviedol krajský hovorca polície.