< sekcia Trenčiansky kraj

Baťovianska galuska opäť prevedie cyklistov troma okresmi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Tretí ročník podujatia bude v nedeľu 2. augusta a začne na Námestí SNP v Partizánskom.

Partizánske 28. júla (TASR) - Okresmi Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Topoľčany opäť prevedie cyklistov spoločná cyklojazda pod názvom Baťovianska galuska. Tretí ročník podujatia bude v nedeľu 2. augusta a začne na Námestí SNP v Partizánskom, informoval TASR v utorok za organizátorov Martin Znášik.

Baťovianska galuska je určená pre všetky vekové kategórie, od detí až po dospelých. Trasy sa dajú zvládnuť nielen na cestných špeciáloch, ale aj na trekingových či horských bicykloch.

Pre najmenšie deti pripravili organizátori 1200-metrový okruh ulicami mesta Partizánske. Mimo mestských trás v dĺžke 108, 56 a 32 kilometrov zavedú cyklistov do blízkych aj vzdialených dedín, pričom najdlhšia z nich vedie okolo vodnej nádrže a rekreačného strediska Duchonka.

Podujatie začalo písať svoju históriu v roku 2012, keď sa na cyklistických pretekoch pod názvom S vetrom opreteky zúčastnilo niekoľko stoviek cyklistov. Pre problémy sa ďalšie roky neorganizovalo. Tradíciu obnovili v roku 2018, dve trasy v dĺžke 105 a 49 kilometrov vtedy absolvovalo 145 cyklistov z celého Slovenska.