< sekcia Trenčiansky kraj

Leto v Partizánskom bude patriť nedeľným promenádnym koncertom

Na snímke pohľad na fontánu a v pozadí výškovú budovu na Námestí SNP v Partizánskom. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Mesto v júli oslávi výročie Deklarácie o zvrchovanosti SR, v auguste výročie Slovenského národného povstania a v septembri zase výročie svojho založenia.

Partizánske 22. júna (TASR) – Leto na Námestí SNP v Partizánskom bude patriť nedeľným promenádnym koncertom a hudobným piatkom. Mestská umelecká agentúra plánuje v areáli Vodného hradu v Šimonovanoch aj predstavenia pre deti, podujatia pripravujú tiež občianske združenia pôsobiace v meste.

„Pripravujeme viacero podujatí, ktorých cieľom bude vytvorenie podmienok na stretávanie sa ľudí a príjemné prežitie voľného času s akcentom kladeným aj na pripomenutie si dôležitých medzníkov v dejinách národa i nášho mesta," uviedol na sociálnej sieti primátor Jozef Božik.

Mesto podľa neho v júli oslávi výročie Deklarácie o zvrchovanosti SR, v auguste výročie Slovenského národného povstania a v septembri zase výročie svojho založenia.

„Rovnako ako sme museli zrušiť Večer športovcov, Cestu rozprávkovým lesom, Detský svet radosti, Deň mladých – Deň Radovana Kaufmana, Oslavy oslobodenia či ukončenia druhej svetovej vojny, počas leta nebudeme organizovať ani Regionálny dychovkový festival a Divadelnú noc, ktoré presúvame na budúci rok," priblížil.

Podujatia počas leta pripravuje i viacero občianskych združení v spolupráci v mestom, organizácia Užitoční ľudia zastreší v auguste Baťoviansku galusku a v septembri Baťoviansky rínok. „Letný večer určite spríjemní aj Fabrika umenia, ktorá každoročne organizuje obľúbené podujatie v Parku M. R. Štefánika pod názvom Moc umenia," dodal Božik.