< sekcia Trenčiansky kraj

Policajti stíhajú vodiča,ktorý sa mal priznať k užívaniu drog

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Vodič pôsobil podľa polície utlmene, bol dezorientovaný a nereagoval na otázky.

Púchov 26. júla (TASR) – Púchovskí policajti zadržali na ceste I/61 v smere z Považskej Bystrice do Beluše 22-ročného vodiča, ktorý nedokázal ísť vo svojom jazdnom pruhu a jazdil zo strany na stranu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Vodič pôsobil podľa polície utlmene, bol dezorientovaný a nereagoval na otázky. "Dychová skúška u neho bola negatívna. Mladý vodič súhlasil s lekárskym vyšetrením a odberom biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných látok. Zároveň policajtom uviedol, že si dal na obed tabletku extázy a deň predtým pervitín. Taktiež mal uviesť, že je užívateľom drog. Po zákonnom poučení im vydal vrecúško s tabletkami oranžovej farby. Policajti materiál zaistili a zaslali na expertízne skúmanie do kriminalisticko-expertízneho ústavu," uviedla polícia.


Púchovskí policajti vedú trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. "V prípade vznesenia obvinenia a preukázania viny hrozí mladíkovi trojročné väzenie," dodala polícia.