< sekcia Trenčiansky kraj

BEŠTIÁLNY ČIN: Svoju exmanželku polial kyselinou

Prievidzský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu 42-ročného muža z okr. Prievidza. Foto: FB Polícia SR - Trenčiansky kraj

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného.

Prievidza 11. februára (TASR) - Trest odňatia slobody na štyri až desať rokov hrozí 42-ročnému mužovi z Prievidzského okresu, ktorý sa mal pokúsiť vyliať na hlavu svojej 39-ročnej exmanželky agresívnu tekutinu, aby jej spôsobil ťažkú ujmu na zdraví. Muž čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. Informovala o tom v utorok trenčianska krajská polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

"Obvinený sa mal pokúsiť svoju bývalú manželku zasiahnuť do tváre, čo sa mu našťastie nepodarilo. Napadnutá žena sa inštinktívne uhla a len vďaka jej okamžitej a duchaprítomnej reakcii jej nezasiahol celú tvár, najmä oči," uviedli policajti.

Útočník aj napriek tomu podľa nich kyselinou ženu zasiahol a spôsobil jej zranenia s presne nezistenou dobou liečenia a sťaženie obvyklého spôsobu života.

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. To potvrdil sudca Okresného súdu v Prievidzi.