Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Trenčiansky kraj

Polícia obvinila z vraždy v Novom Meste nad Váhom 23-ročného muža

Ilustračná snímka. Foto: TASR

K úmrtiu ženy došlo v byte na Športovej ulici.

Nové Mesto nad Váhom 12. novembra (TASR) - Policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 23-ročného muža. Ten mal v Novom Meste nad Váhom zavraždiť svoju 21-ročnú priateľku. Informovala o tom v nedeľu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

K úmrtiu ženy došlo v byte na Športovej ulici. Polícia sa tam dostavila na základe oznámenia posádky rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá už poškodenej nedokázala pomôcť. "Pri dôkladnej obhliadke miesta činu bolo zaistených viacero stôp, pričom kriminalisti mali od začiatku dôvodné podozrenie, že žena zomrela násilnou smrťou zavinenou inou osobou," uviedli policajti.

Polícia podľa nich pracovala s viacerými vyšetrovacími verziami, intenzívne preverovala všetky výpovede svedkov aj podozrivých a vyhodnotila množstvo stôp. "Na základe vykonaných dôkazov, ochoty svedkov prispieť k objasneniu skutku a predbežnej správy súdnych znalcov z vykonanej pitvy mal vyšetrovateľ za dostatočne preukázané, že poškodenej úmyselne spôsobil smrť muž, ktorý mal byť jej priateľom. Ten mal poškodenú úmyselne usmrtiť kombináciou úderov päsťami do hlavy a škrtením," priblížila polícia.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu dozorujúcemu prokurátorovi na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.