< sekcia Trenčiansky kraj

V Považskej Bystrici vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

Škody spôsobila približne hodinová prietrž mračien.

Považská Bystrica 22. júla (TASR) - Pre viaceré zatopené objekty v Považskej Bystrici a jej mestských častiach v dôsledku pondelkovej (21.7.) búrky vyhlásilo mesto v tento deň o 18.00 h tretí stupeň povodňovej aktivity. TASR informoval Vladimír Bielik z krízového štábu mesta s tým, že na základe vývoja počasia sú zložky v meste naďalej v pohotovosti.

Škody spôsobila približne hodinová prietrž mračien. "Zatopilo podchod na Okružnej ulici, dva rodinné domy a niektoré objekty strojární v Považskej Teplej, sklad v Šebešťanovej, v miestnej časti Zemiansky Kvašov sa vybrežil potok, takmer bol vytopený kostol a fara v Považskom Podhradí. Prístupová cesta smerom na Orlové bola na dvoch miestach v dĺžke 50 metrov odplavená. V tejto chvíli by tam mal ísť bager, ktorý by na cestu mal naniesť štrk a sprejazdniť ju. Obrovské množstvo blata tiež naplavilo na štátnu cestu 517, smerom na Púchov," priblížil situáciu z večerných až nočných hodín Bielik.

Voda z väčšiny zatopených objektov bola podľa Bielika odčerpaná. "Tiež sme vyčistili zanesené vodné toky," doplnil.

Krízový štáb mesta je naďalej v pohotovosti a situáciu pre predpokladané zrážky v popoludňajších hodinách naďalej monitoruje. V pohotovosti je rovnako dobrovoľný hasičský zbor s technikou, v teréne je celý stavebný úrad, ktorý zaznamenáva aj podnety od občanov v súvislosti so škodami. "Ak by mali obyvatelia problémy, je potrebné, aby kontaktovali Mestskú políciu, prípadne hasičov, ktorí sa s nami vzápätí spoja," upozornil Bielik.