< sekcia Trenčiansky kraj

Pri rannej nehode v Bánovciach nad Bebravou sa zranilo päť osôb

Ilustračné foto. Foto: TASR/Polícia

Hasičom nehodu na ceste I/50 nahlásili krátko po 5.30 h.

Bánovce nad Bebravou 18. februára (TASR) - Päť ľahko zranených osôb si vyžiadala dopravná nehoda kamióna a dvoch osobných motorových vozidiel, ku ktorej došlo dnes skoro ráno na kruhovom objazde v Bánovciach nad Bebravou. Hasičom nehodu na ceste I/50 nahlásili krátko po 5.30 h. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

"Na mieste zasahovalo päť hasičov z Bánoviec nad Bebravou. Pri udalosti bolo celkom sedem osôb, piatim z nich hasiči poskytovali prvú pomoc do príchodu záchrannej zdravotnej služby (ZZS)," uviedol Petrík. Dodal, že bola poškodená aj plynová prípojka, ktorú hasiči utesnili do príchodu plynárov, tiež lokalizovali požiar jedného z osobných motorových vozidiel, ktoré začalo horieť v dôsledku nehody. "Na jednom z osobných vozidiel vykonali protipožiarne opatrenia a po odvoze zranených ZZS prostredníctvom sorbčnej látky zachytili z áut unikajúce prevádzkové kvapaliny," spresnil.

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, 26-ročná vodička Smartu z Bánoviec nad Bebravou jazdila smerom na Svinnú, keď prešla do protismeru, kde sa zrazila s nákladným vozidlom Mercedes, ktoré riadil 21-ročný vodič z Hornej Súče (okres Trenčín). "Ten po zrážke prešiel do protismeru a zrazil sa s oproti idúcou Felíciou, ktorú riadila 37-ročná žena z okresu Bánovce nad Bebravou. Po náraze kamión zišiel mimo vozovku, poškodil plynovú prípojku a oplotenie rodinného domu. Po nehode začala Felícia horieť," objasnila.

Doplnila, že vodičku Smartu, jej spolujazdkyňu i vodičku Felície previezli do fakultnej nemocnice v Trenčíne, ďalšie dve spolujazdkyne zase previezli do nemocnice v Partizánskom. "Škoda bola vyčíslená na asi 10.100 eur. Alkohol u zúčastnených vodičov policajti nezistili," dodala.

Cesta, na ktorej došlo k nehode, bola počas zásahu uzatvorená v oboch smeroch.